Adevarul umbla cu capul spart.          -          Adevarul invinge orice.          -          Cine spune adevarul nu poate sa multumeasca pe toata lumea.
Sport Luni 01 Iunie 2020 - 1066 vizitatori azi
Bodea Razvan - medalia de aur si Campion Balcanic la Judo.

In acest week-end ( 04-05.06.2016 ) Clubul de Judo si Arte Martiale Bistrita a avut 3 competitii foarte importante la care au participat: Bodea Razvan a participat cu Lotul  Romaniei la Campionatele Balcanice, care au avut loc  la Bihac in Bosnia Hertegovina , unde a obtinut medalia de aur, Campion Balcanic , la U 21 Categ. 73 Kg.

  Biris Ariadna Daria a participat insotita de sensei Vasile Bodea la Gyor in Ungaria, unde a avut loc Cupa Europei U 15 si a reusit si ea sa urce pe cea mai inalta treapta a podiumului , obtinand medalia de aur la categoria 63 Kg. Urmeaza Balcaniada de la Skopje Macedonia unde ne dorim inca o medalie de aur! 

  Instructorul Valeria Bodea a participat la Bors- Oradea cu un grup de 30 de judoka, la Cupa Debreceni cat si la calificarile ( Euroregiunea Nr. 6 N-V ) pentru Finalele Campionatului National de copii U 12 si U 13 ( copii nascuti 2005- 2004 ), care va avea loc la Baia- Mare in data de 17-19.06.2016 unde s-au calificat un numar de 7 sportivi si Copii U 10, U 11 ( copii nascuti 2007-2006 ) care va avea loc la Timisoara in data de 24-26.06.2016, unde s-au calificat 10 sportivi. Clubul de Judo si Arte Martiale Bistrita a obtinut un numar de 22 de medalii dintre care 6 de aur , 5 de argint si 11 de bronz  dupa cum urmeaza :

 

Costin Dragos - U 10 - categ.42 Kg masculin, loc I

Majer Sebastian - U 10 - categ.  + 50 Kg masculin, loc I

Gherman Ioana - U 11 - categ. 36 Kg feminin ,loc I

Popanton Diana - U 11 - categ. 40 Kg feminin , loc I

Cifor Alisia - U 12 - categ. +57 Kg feminin , loc I

Bodea Vasilica - U 13 - categ. 48 Kg feminin ,loc I

Boar Raul Serafim - U 10 - categ.34 Kg masculin, loc II

Archiudean Mihai - U 10 - categ. + 50 Kg ,masculin, loc II 

Sotropa Marian - U 13 -categ.34 Kg masculin, loc II

Varga Elisabeta - U 13 -categ. 36 Kg feminin, loc II

Sangeorzan Nicoleta - U 13 - categ. 44 Kg feminin loc II

Popanton Ioana - U 10 - categ. 22 Kg masculin, loc III

Kocsis Cristian - U 13 - categ.38 Kg masculin, loc III

Cesa Cristian - U 10 - categ. 42 Kg masculin, loc III

Zinveliu Darius - U 10 - categ. 27 Kg masculin, loc III

Petrut-Pop Ady - U 10 - categ.38 Kg masculin, loc III

Borbel Robert - U 10 - categ.38 Kg masculin, loc III

Pasztor Robert - U 10 - categ. + 50 Kg masculin, loc III

Dragus Stefana - U 11 - categ.26 Kg feminin, loc III

Moldovan Darius - U 12 - categ. 55 Kg masculin, loc III

Dedea Catalin - U 13 - categ.46 Kg masculin, loc III

Pasca Rares - U 13 - categ. 66 Kg masculin ,loc III

 

  Un comportament foarte bun au avut si sportivii : Gotea Alexandru ,Sandu Dragos, Sleam Vlad,Pop Darius ,Petrut-Pop Cosmin, Dobrea Robert , Pomana Paul ,Zinveliu Domide si Ciorba Alexandru.

 Datorita numarului mare de medalii am reusit sa obtinem si un frumos loc III pe echipe si o foarte frumoasa cupa.

Suntem foarte mandrii de ei ca ne reprezinta atat orasul cat si tara cu succes atat la competitii interne cat si la cele internationale.

 

 

0 comentarii2758 vizualizări07 iunie 2016




rss 2.0
rss 2.0