Adevarul umbla cu capul spart.          -          Adevarul invinge orice.          -          Cine spune adevarul nu poate sa multumeasca pe toata lumea.
Sport Marti 25 Februarie 2020 - 3472 vizitatori azi
CAMPIONATUL NATIONAL DE TAEKWONDO W.T.F.

In perioada 12-13 mai 2012 s-a desfasurat la Bistrita cea de-a 15-a editie a Campionatului National pentru Copii si Cadeti (intre 5 -14 ani) la Taekwondo W.T.F., fiind cea de-a treia editie consecutiva desfasutarata in orasul imnului national (Bistrita).

               La aceasta editie au participat 480 de sportivi, de la 28 de cluburi din intreaga tara.

                Clubul Sportiv ILYO a participat cu un lot de 37 de sportive reusind sa obtina 40 de medalii, dintre care 18 medalii de aur, 10 medalii de argint si 12 medalii de bronz. Concursul s-a desfasurat pe doua sectiuni: lupta (kyeorugi) si forme de lupta (poomsae). La sectiunea lupta sportivii clubului Ilyo au obtinut 16 medalii (3 de aur, 5 de argint si 8 de bronz). La sectiunea poomsae sportivii de la CS ILYO au obtinut 24 de medalii (15 de aur, 5 de argint si 4 de bronz).

              La sectiunea lupta (kyeorugi) au obtinut locul 1 si medalie de aur urmatorii sportive:

STEFANUTIU MURESAN ROBERT,

MUSTEATA LIANA si

CANTOR DAN ALEXANDRU.

 

Locul 2: RITI RAZVAN, BINDIU PAUL OCTAVIAN, CHIUZAN ALEX, LUSCAN NICOLETA, FISCUTEAN DIANA GABRIELA.
Locul 3: SCURTU SEBASTIAN ADRIAN, ZINVELIU DENISA TIMEEA, URECHE MARA IOANA, URECHE ADRIANA VIORICA, RUS ANDREAS LORAND, DANCI PAUL, SZTUPI DANIEL ADRIAN, URECHE ADRIANA VIORICA.

              La sectiunea forme de lupta (poomsae) s-au obtinut urmatoarele rezultate:

Locul 1:

-         STEFANUTIU MURESAN ROBERT - Individual copii masculin

-         STEFANUTIU MURESAN ROBERT - Echipa de 3 copii masculin

-         RITI RAZVAN - Echipa de 3 copii masculin

-         LUSCAN TEODOR NICOLAE - Echipa de 3 copii masculin

-         URECHE MARA IOANA - Perechi copii feminin

-         URECHE ADRIANA VIORICA - Perechi copii feminin

-         SCURTU SEBASTIAN ADRIAN - Individual cadeti masculin

-         SCURTU SEBASTIAN ADRIAN - Perechi cadeti mixt

-         SCURTU SEBASTIAN ADRIAN- Echipa de 3 cadeti mixt

-         ZINVELIU DENISA TIMEEA- Individual cadeti feminin

-         ZINVELIU DENISA TIMEEA- Perechi cadeti mixt

-         ZINVELIU DENISA TIMEEA- Perechi cadeti feminin

-         ZINVELIU DENISA TIMEEA - Echipa de 3 cadeti mixt

-         BERAR BIANCA- Perechi cadeti feminin

-         BERAR BIANCA - Echipa de 3 cadeti mixt

 

Locul 2:

 

-         STEFANUTIU MURESAN ROBERT - Perecxhi copii mixt

-         STEFANUTIU MURESAN ROBERT - Perechi copii masculin

-         RITI RAZVAN - Perechi copii masculine

-         URECHE MARA IOANA - Individual copii feminin

-         URECHE MARA IOANA - Perechi copii mixt

 

Locul 3:

 

-         RITI RAZVAN -Perechi copii mixt

-         URECHE ADRIANA VIORICA -Perechi copii mixt

-         LUSCAN TEODOR NICOLAE -Perechi copii masculin

-         VASIES DRAGOS CONSTANTIN - Perechi copii masculin

0 comentarii2898 vizualizări16 mai 2012




rss 2.0
rss 2.0