Adevarul umbla cu capul spart.          -          Adevarul invinge orice.          -          Cine spune adevarul nu poate sa multumeasca pe toata lumea.
Sport Marti 25 Februarie 2020 - 2644 vizitatori azi
Tenis de masa: Bernadette Szocs, Daniel Dan si Andreea Clapa ocupa locul I in clasamentele interne ale lunii februarie 2013.

Federatia Romana de Tenis de Masa a dat publicitatii clasamentele interne ale lunii februarie 2013. Clasamente intocmite in urma rezultatelor obtinute de sportivi, in cele trei competitii organizate: Top 12 Seniori, organizat la Bucuresti, Top 12 Juniori I, organizat la Campulung si Top 12 Juniori II, organizat la Bistrita. In aceste clasamente trei tenismeni bistriteni ocupa locul I: Bernadette Szocs, in clasamentul senioarelor, Daniel Dan, in clasamentul juniorilor I si Andreea Clapa, in clasamentul junioarelor II, Adrian Costea ocupa locul III in clasamentul juniorilor I, iar Andreea Clapa ocupa locul II in clasamentul junioarelor I.

Clasamente:

Seniori

-          Locul I   Ionut Seni  - CSM Cluj  509 puncte

-          Locul II  George Coroian - Electrica Sf. Gheorghe  416 puncte

-          Locul III Alexandru Cazacu - Volei 2004 Constanta  330 puncte

 

Senioare

-          Locul I   Bernadette Szocs - CSM Bistrita  536 puncte

-          Locul II  Mihaela Dospina - CS Dumbravita  474 puncte

-          Locul III Diana Lupu - CSS Slatina  264 puncte

Juniori I

-          Locul I   Daniel Dan - CSM Bistrita  454 puncte

-          Locul II  Alin Spelbus - Pristavu Campulung  439 puncte

-          Locul III Adrian Costea - CSM Bistrita  302 puncte

Junioare I

-          Locul I   Bernadett Balint - CSM Arad  447 puncte

-          Locul II  Andreea Clapa - LPS-CSM Bistrita  307 puncte

-          Locul III Adina Diaconu - CSS Slatina  285 puncte

Juniori II

-          Locul I   Alexandru Manole - Pristavu Campulung 517 puncte

-          Locul II  Cristian Pletea - LPS Constanta  342 puncte

-          Locul III Vladimir Anca - CSM Cluj  311 puncte

Junioare II

-          Locul I   Andreea Clapa - LPS-CSM Bistrita  398 puncte

-          Locul II  Adina Diaconu - CSS Slatina  395 puncte

-          Locul III Daniela Barzoi - CSS Craiova 238 puncte

Juniori III

-          Locul I   Rares Sipos - CSM Cluj  514 puncte

-          Locul II  Cristian Pletea - LPS Constanta 372 puncte

-          Locul III Dragos Oprea - CSM Buzau  218 puncte

Junioare III

-          Locul I   Andreea Dragoman - Romgaz Medias  401 puncte

-          Locul II  Denisa Chireceanu - CSM Giurgiu  156 puncte

-          Locul III Andreea Hudusan - CSS Tg. Mures 131 puncte

 

Leon Buhai / sportulbistritean.ro

0 comentarii2394 vizualizări08 februarie 2013




rss 2.0
rss 2.0