,,Sa nu-ti fie teama de dusmanul tau; cel mai rau lucru pe care ti-l poate face este sa te ucida. Sa nu te temi nici de prietenul tau; cel mai rau lucru pe care ti-l poate face este sa te tradeze. Teme-te insa de indiferenta. Caci prin tacerea ei, prin consimtamintul ei tacit, te ucide si te tradeaza in acelasi timp. - Nikita Mihalkov.          -          Mai intai te ignora, apoi rad de tine, dupa aceea lupta cu tine, dar la sfarsit invingi - Mahatma Gandhi.          -          Acad. prof. univ.ec. Anghel Rugina - ,,ůsa ne comportam civilizat, sa ne educam bine copiii, sa ne conservam si sa ne protejam mediul in care traim, sa ne respectam si sa ne ajutam, pe scurt: sa ne traim viata linistiti"

Cultura-Arta Joi 18 Decembrie 2014 - 19860 vizitatori azi
CONCURS SIGISMUND TODUTA.
Incepand cu anul 1977 la Bistrita se organizeaza de catre Liceul de Muzica, in luna mai, Concursul National de interpretare a muzicii romanesti, Sigismund Toduta, care in 2012 a ajuns la editia a XXIX-a. Este un concurs unic in tara, prin repertoriul impus (exclusiv piese de muzica culta, compusa de muzicieni romani) si cuprinde un program cultural cu participarea unor tinere talente de la scoli si liceele de muzica din tara, de la prescolari la elevi de clasa a XII. Concursul este structurat pe doua sectiuni-Interpretare instrumentala (pian, vioara, viola, violoncel, chitara, flaut, clarinet, oboi, percutie) pt prescolari si elevii claselor I-VIII respectiv Canto clasic - pt elevii claselor IX-XII. Incepand cu anul scolar 2008-2009 concursul este inscris oficial in calendarul activitatilor educative ale Ministerului Educatiei Cercetarii, Tineretului si Sportului.
    La editia din acest an participa un numar de 134 elevi din clasele I-XII, care au promovat etapa de preselectie ce a avut loc anterior in 12 scoli si licee de muzica din tara (Alba-Iulia, Arad, Baia-Mare, Bucuresti, Cluj-Napoca, Hunedoara ,Targu Mures, Sighetu Marmatiei, Suceava, Bistrita) .
.    Evaluarea concurentilor va fi realizata de catre un juriu de specialitate alcatuit din cadre didactice din invatamantul artistic universitar si preuniversitar sub presedintia dl. prof. univ. dr. Adrian Pop, compozitor si muzicolog, pana de curand rectorul Academiei de Muzica Gheorghe Dima Cluj Napoca.

PROGRAM CONCURS SIGISMUND TODUTA EDITIA XXIX 2012 Concurs in data de 12 mai 2012, Pian la Sinagoga Bistrita.

Prescolari si Clasa I                  ora 10,30-11,00

Clasa  a  II-a                             ora 11,00-11,20

Clasa  a III-a                             ora 11,30-12,00

Clasa  a IV-a                             ora  12,30-13,00

Clasa  a  V - a                           ora  13,00-13,40

Clasa  a VII-a                            ora  13,40-14,00

 

Coarde la Liceul de Muzica "Tudor Jarda" Bistrita

 Clasa       I                                 ora 10,30-11,00

Clasa a   II-a                             ora 11,00-11,20

Clasa a  III-a                             ora 11,30-11,45

Clasa a  IV-a                             ora 12,00-12,15

Clasa a   V-a                             ora 12,15-12,45

Clasa a  VI-a                             ora 13,00-13,20

Clasa a VII-a                             ora 13,20-13,50

Clasa a VIII-a                           ora 13,50-14,00

 

Suflatori si percutie la Liceul de Muzica "Tudor Jarda" Bistrita

 Clasa a  IV-a                             ora 16,00-16,20

Clasa a   V-a                             ora 16,30-17,00

Clasa a  VI-a                             ora 17,15-18,15

Clasa a VII-a                             ora 18,15-18,30

 

  Canto  la Sinagoga Bistrita

 Clasa a  IX-a                             ora 16,00-16,30

Clasa a   X-a                             ora 16,30-17,30

Clasa a  XI-a                             ora 17,45-18,45

Clasa a  XII-a                           ora 19,00-20,00

 

NOTA

 Fiecare participant va fi prezent la sala de concurs cu 15 minute inaintea programarii.

GALA LAUREATILOR SI FESTIVITATEA DE PREMIERE VA AVEA LOC LA SINAGOGA BISTRITA DUMINICA

 13 MAI 2012 ORA 10

                                              Director

                                        Prof. Bica Liana

 

 

 

 

Detalii.  Sigismund Toduta  (1908-1991)

Sigismund Toduta - compozitor, muzicolog, profesor universitar, academician roman, s-a format la Cluj (Romania, cu Martian Negrea) si la Roma (Italia, cu Casella si Pizzetti), s-a impus ca profesor de muzica la Blaj (Alba) si a creat o renumita scoala muzicala la Academia de muzica Gheorghe Dima.

Cu o creatie vasta si diversa, este primul compozitor roman, care dupa George Enescu si Paul Constantinescu, ajunge la un adevarat stil personal in muzica romaneasca a secolului XX.

"In timpul initierii melemuzicale, primii autori care  mi-au  vorbit  de orizontul paradisiac al tineretii au fost: R.Schumann (Kinderszenen, Album fur die Jugend), M.Mussorgsky (Camera copiilor), C.Debussy  (Childrens corner) etc.

Mi-a  lipsit  acea  literatura  muzicala  care  vorbeste de frumusetea orizontului nostru intr-un grai imbibat de fascinatia unui...  « cantec dulce » (Mihai Eminescu),  de voiosia scenei, rostirea mirifica a baladei cu cei «trei ciobanei» sau de poarta care deschide calea spre ... « cel mai adanc din doruri (e) dorul - dor » (Lucian Blaga).

Ceea ce mi-a lipsit in timpul initierii mele muzicale, se  ofera,  azi, generos, tinerilor invatacei in ale artei sunetelor:

- o bogata si incantatoare literatura muzicala autohtona;

- cadre didactice insufetite de misiunea lor splendila;

- si o formare ideala de valorificare a acelui disponibil de mare pret care se cheama talent muzical, in cadrul concursului interjudetean de interpretare instrumentala a unei piese romanesti.

Adresez organizatorilor acestei inaltatoare emulatii intregul meu entuziasm si urez deplin succes tuturor concurentilor."

 

 

 

 

JURIUL CONCURSULUI

              PRESEDINTE    

             Prof. univ. dr. ADRIAN POP

            Academia de Muzica " Gh. Dima" Cluj Napoca

 

VICEPRESEDINTE

Prof. Bica Liana

 Director  Liceul de Muzica  " Tudor Jarda" Bistrita

 

            PIAN

 

            Conf. Univ. Dr. Vera Negreanu

            Academia de Muzica " Gh. Dima" Cluj - Napoca 

           

Lect. univ. dr. Adriana Lucia Neculai

            Academia de Muzica " Gh. Dima" Cluj - Napoca

           

            Prof. Carolina Karoli 

            Liceul de Muzica  " Tudor Jarda" Bistrita

 

            CANTO

 

            Prof. Doina Mihailescu

            Liceul de Muzica "Tudor Ciortea" Brasov

 

            Prof. Carmen Adriana Negulescu

            Liceul de Muzica " Sigismund Toduta" Cluj - Napoca

 

            CORZI

 

Prof. Adrian Tarta  - vioara

Liceul de Muzica " Sigismund Toduta" Cluj-Napoca

 

Prof. Daniel Dimitriu - vioara

Liceul de Muzica  " Tudor Jarda" Bistrita

 

Prof. Lucian Suciu - chitara

Scoala de Muzica "Augustin Bena" Cluj Napoca

 

            SUFLATORI - PERCUTIE

 

            Prof. Vasile Sandean- Ovadiuc- clarinet

            Director Liceul de Muzica "Sigismund Toduta" Cluj-Napoca

 

            Prof. Vasile Gocan - flaut

Liceul de Muzica " Sigismund Toduta" Cluj-Napoca

 

            Prof. Gheorghe Cozma -oboi,            

Liceul de Muzica  " Tudor Jarda" Bistrita

 

 

 

 

 

PROGRAM DE DESFASURARE

 

Sambata 12 Mai 2012

 

-         Ora 9,30 deschiderea festiva la Liceul de Muzica "Tudor Jarda" Bistrita

 

Concurs Pian

 

-         Ora 10,30 -14,00 Concurs prescolari si clasele I-VIII la Sinagoga

 

-         Ora 14,00-16,00 pauza masa ptr. toate sectiunile

 

Concurs Corzi

 

-         Ora 10,30-14,00 Concurs clasele I-VIII la Liceul de Muzica "Tudor Jarda" Bistrita

 

Concurs Canto

 

-         Ora 16,00-20,00 Concurs clasele IX-XII la Sinagoga 

  

Concurs Suflatori- Percutie     la Liceul de Muzica "Tudor Jarda" Bistrita 

 

-         Ora 16,00-18,30 Concurs clasele IV-VII 

 

 

VINERI Ora 19,00    La Sinagoga

 

CONCERT  EXTRAORDINAR  COZMA PETER -VIOLONCEL 

                                          SI AVED EVA PIAN

 

 

 

 

Duminica 13 mai 2012

 

 

-         Ora 10,00 GALA LAUREATIILOR SI FESTIVITATEA DE PREMIERE

-         La Sinagoga

 

 

                                          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lista elevilor participanti la Concursul National de Interpretare a Muzicii Romanesti "Sigismund Toduta"

Editia XXIX - 11 - 13 mai 2012

 

 

 

 

-       PIAN -  prezentator eleva Miron Diana clasa a IX-a

La Sinagoga

ORA 10,30

Prescolari

 

1.  GRIGOR MIHAI                                    L. COMES - SUB O TUFA DE ALUN 

SCOALA DE MUZICA SI ARTE PLASTICE                                                                    

SIGHETU-MARMATIEI

PROF. CHIFOR LIVIA MONICA

 

2.  OLARIU ANASTASIA                         PINZARIU MARIAN- MELC, MELC 

GRADINITA CU PROGRAM SCURT NR. 5

SUCEAVA

PROF. ONESCIUC JOHANNES RAIMUND

 

 

CLASA I

 

 

1.  BADILA RAISA                                      L. COMES- "BATRANEASCA" SI

LICEUL DE MUZICA SI ARTE PLASTICE ALBA IULIA                      "CANTECUL ZORILOR"

PROF. PACURAR ALEXANDRA

 

2.  BEJENARIU LUCA                     F. DIMITRIU- FABULA

COLEGIUL DE ARTA "C. PORUMBESCU" SUCEAVA

PROF. CIUBOTARU IONUT TIBERIU

 

3.  BOLOGA COSMIN                     A. PASCANU- AMINTIRE

COLEGIUL DE ARTA "C. PORUMBESCU" SUCEAVA

PROF. CIUBOTARU IONUT TIBERIU

 

4.  COLESA MARIA                                   L. DANDARA-LIBELULA SI BROSCUTA 

SCOALA DE MUZICA "A. BENA" CLUJ-NAPOCA

PROF. COMANESCU IRINA

 

5.  DEDIU ANA-MARIA                            F. DIMITRIU- FABULA

COLEGIUL DE ARTA "C. PORUMBESCU" SUCEAVA

PROF. CALIN DANIEL

6.  FOUTS SEDONA-GRACE                  A. PASCANU-BATE VESEL  

LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" BISTRITA            CLAPA NEAGRA

PROF. ONIGA REMUS

 

 

7.  ILIES IOANA                                                   S. DRAGOI - FA, MARITO… 

SCOALA DE MUZICA "A. BENA" CLUJ-NAPOCA

PROF. COMANESCU IRINA

 

 

8.  ONIGA CRISTI-ANA-RUT                            S. DRAGOI-MINIATURA NR. 3             

LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" BISTRITA

PROF. ONIGA REMUS

 

9.  STEFANESCU DIANA-NADIR             W. BERGER- PACALA

SCOALA DE MUZICA SI ARTE PLASTICE                                                                   

SIGHETU-MARMATIEI

PROF. CHIFOR LIVIA MONICA

 

10. SULAR PETRA-TEODORA                      CIPRIAN POP - JOCUL FETITELOR LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" BISTRITA                                            JAPONEZE

PROF. KAROLI CAROLINA 

 

11.TALOS MARIA                                        M. MARBE-TOCCATINA

SCOALA DE MUZICA "A. BENA" CLUJ-NAPOCA

PROF. COMANESCU IRINA

 

 

 

ORA 11-11,20

 

                                                                 CLASA II

  1. 1.    ARCHIUDEAN ANAMARIA-DENISA         C. SILVESTRI- DE-A BABA OARBA

LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" BISTRITA

PROF. ONIGA ELENA

 

  1. 2.    BARABULA STEFAN                                 V. GREFIENS-JOC 

SCOALA "ELF" CLUJ-NAPOCA

PROF. POP MARA

 

 

    3. BALASA CHIRA ILINCA THEODORA               M. NEGREA-DANS  

LICEUL DE ARTA BAIA MARE                                                                               ROMANESC

PROF. POP LUMINITA

 

 

 

4.DUCIUC  GIULIA                                             M. JORA-IN SCRANCIOB           

COLEGIUL DE ARTA "C. PORUMBESCU" SUCEAVA

PROF.  GOREA FELICIA

 

5.  FLORIAN DAVID                                  D.GHECIU-CUTIA CU MUZICUTA

LICEUL DE ARTA BAIA MARE        

PROF. POCSVEILER MARIA                                                                                                                              

6.  IAKAB NICKLAS                                 S. DRAGOI-MINIATURA NR. 4 

LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" BISTRITA

PROF. PAVAL LIDIA

                                                               

 

7.   KRAUSE VIVIEN-BRIGITTE           C. FILTSCH-BARCAROLLE 

SCOALA DE MUZICA SI ARTE PLASTICE                                                                   

SIGHETU-MARMATIEI

PROF. CHIFOR LIVIA MONICA

 

8.  STEMPEL EMANUEL                              L. COMES-SONATINA a II-a p.II

COLEGIUL DE ARTA "C. PORUMBESCU" SUCEAVA

PROF. ONESCIUC  JOHANNES RAIMUND

 

9.  UDREA CARINA                                   S. DRAGOI-MINIATURILE NR. 2 si 4

LICEUL DE MUZICA SI ARTE PLASTICE ALBA IULIA                     

PROF. VRANCEANU RITA

 

 

ORA 11,30-12

CLASA A III-A

 

1.  DABICA GEORGIANA-MADALINA     N. CHILF - DE-A BABA OARBA

COLEGIUL DE ARTA "C. PORUMBESCU" SUCEAVA

PROF. ONESCIUC  JOHANNES RAIMUND

 

2.  DAROLTI LAURA                                         R. PALADI-JOC 

LICEUL DE ARTA BAIA MARE        

PROF. BACIU DIANA

 

 

3.  FELECAN ALEXANDRU                           M.NEGREA - ALUNELUL 

LICEUL DE ARTA BAIA MARE        

PROF. CODREAN SIMINA

 

4.  NICULAE-MOLDOVAN CRISTIAN P.CONSTANTINESCU-

 LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" BISTRITA                                  TOCO-TOCCATINA

PROF. PAVAL LIDIA

 

 

 

5.  POPA IOANA                                                        M. EISIKOVICI-MICA SUITA 

LICEUL DE MUZICA SI ARTE PLASTICE ALBA IULIA                     

PROF. VRANCEANU RITA

 

 

 

6.  SIMION ADELA-MARIA           T. CIORTEA-RONDOLETTO       

SCOALA DE MUZICA SI ARTE PLASTICE                                                                   

SIGHETU-MARMATIEI

PROF. CHIFOR LIVIA MONICA

 

7.  ROGOZAN SEBASTIAN-DORIN      S. DRAGOI-MINIATURA NR. 8

    LICEUL DE ARTA TG. MURES

     PROF. STOICA ANDRADA

 

8.  SIEGA NICHOLAS-ANTONIO           L. COMES-SONATINA            

     LICEUL DE MUZICA SI ARTE PLASTICE ALBA IULIA                     

PROF. SANDULACHE SERGIU 

 

 

9.  VORNICEANU VLAD IOAN                        D. CONSTANTINESCU-TOCCATINA 

COLEGIUL DE ARTA " C. PORUMBESCU" SUCEAVA

PROF. ONESCIUC JOHANNES-RAIMUND

 

 

ORA 12,30-13

 

 

CLASA A IV-A

 

  1. 1.    DUMITRESCU IULIAN                        R. PALADI- JOC DIN SUITA PENTRU PIAN 

COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA "TRAIAN  LALESCU"

SECTIA MUZICA,  HUNEDOARA

PROF. IENCIU MARIA GABRIELA

 

 

2.  FRATEANU TUDOR                          D.BUGHICI-GLUMA

COLEGIUL DE ARTA " C. PORUMBESCU" SUCEAVA

PROF. CIUBOTARU IONUT TIBERIU

 

3.  GHEORGHIU ALEXIA-MARIA        D.CONSTANTINESCU-SONATINA p.II si III 

COLEGIUL DE ARTA " C. PORUMBESCU" SUCEAVA

PROF. LUNGU CRISTIAN

 

4.  HULUPTUC COSMIN                          T.CIORTEA- JOC TIGANESC 

COLEGIUL DE ARTA " C. PORUMBESCU" SUCEAVA

PROF. CIUBOTARU IONUT TIBERIU

 

 

  1. 5.    PINTICAN ARA-SANZIANA              CIPRIAN POP- 3 HAYKU 

LICEUL DE ARTA BAIA MARE        

PROF. POP LUMINITA

 

 

  1. 6.    SULDAC DAMARIS                          S. DRAGOI- MINIATURA NR. 8 

LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" BISTRITA

PROF. ONIGA ELENA

 

 

 

ORA 13-13,40

 

CLASA A V-A

 

 

  1. 1.    FODOR PAUL EMANUEL              S.TODUTA -PIESA NR. 2 DIN SUITA DE    

SCOALA DE MUZICA SI ARTE PLASTICE                               CANTECE SI DANSURI                                           

SIGHETU-MARMATIEI                                       B. BARTOK -6 DANSURI ROMANESTI

PROF. GAVALLER AGNES

 

2.  HRITULEAC DIANA-IOANA            T.CIORTEA-JOC TIGANESC 

COLEGIUL DE ARTA " C. PORUMBESCU"

 SUCEAVA                                                                 S.TODUTA -PIESA NR. 2 DIN SUITA DE

PROF. ANDRIESCU ELENA                                                 CANTECE SI DANSURI

 

  1. 3.    JAKAB ENDRE                                     S.TODUTA -PIESA NR. 2 DIN SUITA DE

LICEUL DE  MUZICA "S. TODUTA"                                               CANTECE SI DANSURI

CLUJ-NAPOCA                                                         C. PETRA-BASACOPOL- MASCA DIN

PROF.KOSTYAK MARTA                                                               NEREJU

 

  1. 4.    STARMULLER DAVID                        S.TODUTA -PIESA NR. 2 DIN SUITA DE 

LICEUL DE  MUZICA "S. TODUTA"                                               CANTECE SI DANSURI

CLUJ-NAPOCA                                                         B. BARTOK -DANSUL URSULUI

PROF.KOSTYAK MARTA

 

 

5.  TURCAS IULIA                                  S.TODUTA -PIESA NR. 2 DIN SUITA DE

LICEUL DE MUZICA SI ARTE PLASTICE                          CANTECE SI DANSURI

ALBA IULIA                                                            T.CIORTEA-PERINA,BALADA, JOC DIN

PROF. PACURAR ALEXANDRA                                         SUITA PE TEME POPULARE

                                                                                                TARNAVENE

6.  ZENOVEIOV ANDREI                          S.TODUTA - PIESA NR. 2 DIN SUITA DE

SCOALA GEN. NR. 1 SUCEAVA                                     CANTECE SI DANSURI

PROF. CIOBOTARU IONUT TIBERIU         A. WINKLER - IN ARDEAL

 

 

 

 

 

 

 

 

ORA 13,40-14

CLASA A VII-A

 

 

1.  SIMIONCA IOANA-PAULA               S.TODUTA -PIESA NR. 4 DIN SUITA DE 

LICEUL DE ARTA BAIA MARE                                           CANTECE SI DANSURI

PROF. CODREAN SIMINA                          P. CONSTANTINESCU-JOC DOBROGEAN

 

2.  URIAN MARIA                                       S.TODUTA -PIESA NR. 4 DIN SUITA DE 

    LICEUL DE  MUZICA "S. TODUTA"                                                CANTECE SI DANSURI

           CLUJ-NAPOCA                                                          L. GLODEANU -VARIATIUNI

           PROF.POP MARA

 

 

 

 

-CANTO- prezentator prof. Razoare Ana-Maria

SINAGOGA

ORA 16,00-16,30

 

                                                    CLASA A IX-A

 

1.  BAIESIU ANDRADA MARIA         P. CONSTANTINESCU-CANTEC DE LEAGAN  

LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA"       T. BREDICEANU- FA-MA DOAMNE, CE MI-I

BISTRITA                                                                                                       FACE

PROF. COSTEANU ROXANA

COREP. PROF. LEPADATU CRISTIAN

 

2.  CRETA GIORGIANA-MARIA     A. STOIA- CINE N-ARE DOR PE VALE  

     LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA"       T. BREDICEANU- TACI, MIREASA NU MAI

            BISTRITA                                                                                           PANGE

            PROF. COSTEANU ROXANA

            COREP. PROF. LEPADATU CRISTIAN

 

3.  HATEGAN ANDREEA                        T. BREDICEANU- PASARICA MUTA-TI CUIBUL

LICEUL DE MUZICA SI ARTE PLASTICE   G. MUSICESCU- O, DACA N-AI NIMIC A-MI    

ALBA IULIA                                                               SPUNE                                 

PROF. LEAHU ROXANA

COREP. PROF. SEMIONOV LILIA

 

4.  JOLDOS TITUS OTNIEL           T. BREDICEANU-TREC ZILE CU NOPTILE

LICEUL DE MUZICA SI ARTE PLASTICE    E. TERENY-COASTA SOARELUI

ALBA IULIA                                                                                               

PROF. LEAHU ROXANA

COREP. PROF. SEMIONOV LILIA

 

 

5.  NICA BIANCA LUIZA                   T. BREDICEANU- CINE N-ARE DOR PE VALE 

   LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA"     N. BRETAN-CRAIASA DIN POVESTI

          BISTRITA                                                                                            

          PROF. COSTEANU ROXANA

          COREP. PROF. LEPADATU CRISTIAN

 

 

 

6.  UNGUREANU ANCA-MARIA  T. BREDICEANU-VAI BADITA DRAGI

LICEUL DE  MUZICA "S. TODUTA"                                                        NE-AVEM                   

CLUJ-NAPOCA                                                        T. BREDICEANU-S-A DUS CUCUL DE

 PROF. TARA ANDREI                                                        P-AICI

COREP. PROF. FAGARASAN ALEXANDRA

 

ORA 16,30-17,00

 

 

CLASA A X-A

 

  1. 1.    ANUSCA MARIA ALEXANDRA   GH. DIMA-CURCILE

LICEUL DE  MUZICA "S. TODUTA"                                                                      

CLUJ-NAPOCA                                                         T. BREDICEANU- FLORICICA DE PE APA

 PROF. PACURAR DANIELA                                                          

COREP. PROF. FAGARASAN ALEXANDRA

 

 

  1. 2.    BARANI SAMUEL CORNEL                     N. BRETAN- SEPTEMBRIE CU ROZE

LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" BISTRITA           T. BREDICEANU- CAT E MUNTELE 

PROF. CONT IOAN CRISTIAN                                                                                           DE-NALT

COREP. PROF. LEPADATU CRISTIAN

 

  1. 3.    BALA DENISA-CLAUDIA                            T. BREDICEANU-DOINA STANCUTEI 

LICEUL DE MUZICA SI ARTE PLASTICE              F. DONCEANU-PASII

ALBA-IULIA

PROF. CHICIUDEAN IOAN

COREP. PROF. DRAGOMIR ANDREI

 

  1. 4.    BURDUHOS NICOLETA ANISOARA       T.BREDICEANU-BADISOR

LICEUL DE MUZICA "TUDOR  JARDA"                                                    DEPARTISOR 

BISTRITA                                                                               N. BRETAN-PE ACEASI ULICEAOARA 

    PROF. COSTEANU ROXANA                                                                                

     COREP. PROF. LEPADATU CRISTIAN

 

  1. 5.       CIUNGAN RUBEN                                    P. CONSTANTINESCU- DOINA

LICEUL DE MUZICA SI ARTE PLASTICE

ALBA IULIA                                                                    M.NEGREA-POVESTEA ROZEI

PROF. CHICIUDEAN IOAN

COREP. PROF. DRAGOMIR ANDREI

 

  1. 6.    MARIAN LAURA IONELA                 T. BREDICEANU- PE SUB FLORI MA  

COLEGIUL NATIONAL DE ARTE                           LEGANAI

"DINU LUPATTI" BUCURESTI                                A. STOIA- MAMA MEA

PROF. IONESCU GEORGETA

COREP. PROF. NEMETI MEDA

 

  1. 7.    PETCU DIANA ASTRID             G. DENDRINO-ARIA MARTHEI DIN OPERA 

COLEGIUL NATIONAL DE ARTE                           "LASATI-MA SA CANT"

"DINU LUPATTI" BUCURESTI                                G. CAVADIA-LIEDUL "UMBRA"

PROF. IONESCU GEORGETA

COREP. PROF. NEMETI MEDA

 

 

  1. 8.    SUT IONUT                                             T. BREDICEANU- CINE M-AUDE CANTAND  

LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" BISTRITA                                  

PROF. TIGANILA IOAN MARIN                             A. ELIADE-REVEDERE

COREP. PROF. LEPADATU CRISTIAN  

 

ORA 17,45-18,45

 

CLASA A XI-A

 

 

  1. 1.    CHEREJI CLAUDIU GHEORGHE   A. STOIA- PE SUB DEAL PE SUB

LICEUL DE ARTA BAIA MARE                                                      PADURE

PROF. BOB MIHAELA                                                         F. BARBU - ARIA LUI PINTEA DIN

COREP. PROF. GRIGORIAN SMARANDA                                   OPERETA "PINTEA"

 

 

  1. 2.     CLAMBA CEZARA BIANCA            D. CAPOIANU- VIN TIGANCILE 

LICEUL DE MUZICA SI ARTE PLASTICE                         T. BREDICEANU- FA-MA DOAMNE

ALBA IULIA                                                                                      CE MI-I FACE…

 PROF. LEAHU ROXANA                                                                                                

 COREP. PROF. SEMIONOV LILIA

    

 

3.   CRISTEA MIRELA                          T.BREDICEANU- VAI BADITA DRAGI

      LICEUL DE MUZICA SI ARTE PLASTICE                                     NE-AVEM

     ALBA IULIA                                                                       P. CONSTANTINESCU- CANTEC DE

      PROF. OLTEAN MARIA-ALINA                                                    ADORMIT MITURA

      COREP. PROF. SEMIONOV LILIA

 

 

4.  DAIAN ALTA                      T. BREDICEANU - PE SUB FLORI MA LEGANAI

     LICEUL DE MUZICA "S. TODUTA"

     CLUJ-NAPOCA                                             C. PORUMBESCU - "TE-AI DUS IUBITE" DIN  

     PROF. NEGULESCU CARMEN ADRIANA OPERETA "CRAI NOU"

     COREP. PROF. NEMETI MEDA

 

5.  DRAGU MARIA-IOANA   T. BREDICEANU-FLORICICA DE PE APA

    LICEUL DE MUZICA "S. TODUTA"        T. BREDICEANU-DOINA STANCUTEI DIN

     CLUJ-NAPOCA                                                         "LA SEZATOARE"

     PROF. NEGULESCU CARMEN ADRIANA

     COREP. PROF. NEMETI MEDA

 

6.   GHEORGHE DIANA                  G. DENDRINO- ARIA BERTHEI DIN OPERA 

      COLEGIUL NATIONAL DE ARTE                         "LASATI-MA SA CANT"

            "DINU LUPATTI" BUCURESTI                    N.STRAJAN- TOT ALTE VREMI…

             PROF. IONESCU GEORGETA

      COREP. PROF. NEMETI MEDA

 

 

7.   MARCULESCU SOFIA             T. BREDICEANU-VAI BADITA DRAGI NE-AVEM 

     LICEUL DE  MUZICA "S. TODUTA"

    CLUJ-NAPOCA                                              C. PETRA-BASACOPOL- SCOICI

     PROF. PATRAS BIANCA CRISTINA

     COREP. PROF. NEMETI MEDA

 

 

 

8.   PUICAN LORENA             V. TIMARU-BALADA

 LICEUL DE  MUZICA "S. TODUTA"

CLUJ-NAPOCA                                            T. BREDICEANU-S-A DUS CUCUL DE PE-AICI

 PROF. PACURAR DANIELA

      COREP. PROF. PLESCA ADELA

 

 

 

ORA 19-20

 

CLASA A XII-A 

 

 

  1. 1.    CIMPEAN ANCA                                       ADRIAN POP- VA ET VIENT! 

LICEUL DE MUZICA SI ARTE PLASTICE                    S. DRAGOI- CATA BOALA E PRIN

ALBA IULIA                                                                                             TARA

PROF. LEAHU ROXANA                                                                                                        

COREP. PROF. SEMIONOV LILIA

 

 

 

2.  MARCU MARIA   MANUELA       M. JORA-PRIMAVARA, PRIMAVARA

LICEUL DE  MUZICA "S. TODUTA"               G.GRIGORIU - ARIA "CAND FETELE IUBESC"

CLUJ-NAPOCA                                                   DIN " ETERNELE IUBIRI     "            

PROF. NEGULESCU CARMEN ADRIANA                                          

COREP. PROF. NEMETI MEDA

 

 

  1. 3.    SALAJAN EMANUELA                  P. CONSTANTINESCU-ARIA LUI SPIRIDON 

COLEGIUL NATIONAL DE ARTE                     DIN OPERA "O NOAPTE FURTUNOASA"

"DINU LUPATTI" BUCURESTI               T. BREDICEANU- MIORITA I

      PROF. IONESCU GEORGETA

                  COREP. PROF. NEMETI MEDA

 

  1. 4.    TOMA LOREDANA MARIA       N. BRETAN- STELELE-N CER   

       LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA"     T. BREDICEANU- CINE M-AUDE CANTAND

       BISTRITA                                   

       PROF. CONT IOAN CRISTIAN                                   

       COREP. PROF. LEPADATU CRISTIAN

 

 

 

-CORZI-  prezentator prof. Dimitriu Tiberia

 

LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" BISTRITA

 

ORA 10,30-11,00

 

CLASA I

 

  1. 1.    COPTIL SERGIU-VIOARA                 M. BADULESCU-PRIMII GHIOCEI 

LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA"    

BISTRITA                              

PROF. POP ADRIANA                                 

COREP. PROF. TRUT BIANCA

 

  1. 2.    COSTAN IRIS - VIOARA          D. BUGHICI- SOLDATII DE LEMN

COLEGIUL DE ARTA " C. PORUMBESCU"

 SUCEAVA                                                                

PROF. JULEI CLAUDINA

COREP. PROF.  CIUBOTARU IONUT TIBERIU

 

 

  1. 3.    MAXIM MAYA-VIOARA            L. FELDMAN-UITE SI TARAFUL                    

LICEUL DE ARTA BAIA MARE

PROF. GEBE LUDOVIC

COREP. PROF. BACIU DIANA

 

 

  1. 4.    MOLDOVAN FLORINA MARCELA-VIOARA   M. BADULESCU-PRIMII

LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA"                                                     GHIOCEI

BISTRITA                              

PROF. POP ADRIANA                                 

COREP. PROF. TRUT BIANCA

 

 

  1. 5.    ONIGA CRISTI-ANA-RUT - VIOARA  F. DIMITRIU- PATRU MELODII

LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA"                                        POPULARE (1 SI 2)                           

BISTRITA                              

PROF. POP ADRIANA                                 

COREP. PROF. TRUT BIANCA

 

  1. 6.    PIRVU-BRAICA DIANA-VIOARA     D. BUGHICI- SOLDATII DE LEMN

SCOALA DE MUZICA "A. BENA"

CLUJ-NAPOCA

PROF. POP COSMINA

COREP. PROF. POPOVICI EMILIA

 

  1. 7.    RUS DENISA-IULIA-VIOARA                F. DIMITRIU- PATRU MELODII

LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA"                                        POPULARE (1 SI 4)                           

BISTRITA                              

PROF. DIMITRIU TIBERIA                          

COREP. PROF. TRUT BIANCA

 

 

  1. 8.    SKOLKA SERGIU-PAUL-VIOARA   M. BADULESCU-PRIMII GHIOCEI

LICEUL DE ARTA BAIA MARE

PROF. BALOGH MARGARETA

COREP. PROF. HORVATH NICOLETA

 

 

  1. 9.    SORA ELENA-MARIA-VIOARA     D. BUGHICI- SOLDATII DE LEMN

SCOALA DE MUZICA "A. BENA"

CLUJ-NAPOCA

PROF. LUNGU MONICA

COREP. PROF. KOLCSAR PETER

 

 

  1. 10.      STUPAR TEODORA - VIOARA       M. BADULESCU-PRIMII GHIOCEI 

LICEUL DE ARTA BAIA MARE

PROF. GEBE LUDOVIC

COREP. PROF. BACIU DIANA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ORA 11,00-11,20

 

CLASA A II-A

 

 

1.  BUHA ELENA - VIOARA           ENESCU-KAIL-RAPSODIA ROMANA

COLEGIUL DE ARTA "C. PORUMBESCU"

 SUCEAVA                                                                 

 PROF. SMOCHINA CONSTANTIN

COREP. PROF. CIUBOTARU IONUT-TIBERIU

 

 

2.  BUSECAN MARIA-CRISTINA - VIOARA L. FELDMAN-UITE SI TARAFUL 

      LICEUL DE ARTA BAIA MARE

     PROF. BABAN CODRUTA

     COREP. PROF. BOLOGA MARLENA

 

 

3.  COZMA ALINA - VIOARA                A. WINKLER- CA LA OAS

         LICEUL DE MUZICA SI ARTE PLASTICE                

         ALBA IULIA                                                                                              

         PROF. LANCRAJAN TATIANA                                                                                          

         COREP. PROF. DRAGOMIR ANDREI

 

 

 

  1. 4.       DRAGAN ANDREI-CALIN-VIOARA M. BADULESCU- PRIMII GHIOCEI 

LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA"                                                                

BISTRITA                              

PROF. DIMITRIU DANIEL              

COREP. PROF. TRUT BIANCA

 

 

 

5.  FRIM ELEAZAR - VIOARA                          S.ALBU-CONCERTINO p I

     LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" BISTRITA

     PROF. DIMITRIU TIBERIA

     COREP. PROF. TRUT BIANCA

 

 

 

6.  GADALEAN DANIELA-VIOARA         M. BADULESCU- PRIMII GHIOCEI 

SCOALA DE MUZICA "A. BENA"

CLUJ-NAPOCA

PROF. APROTOSOAEI CLAUDIA

COREP. PROF. MURESAN ELIGIA

 

 

 

 

7.  PRODAN RADU-MATEI - VIOARA  D. BUGHICI- SOLDATII DE LEMN

SCOALA DE MUZICA "A. BENA"

CLUJ-NAPOCA

PROF. LUNGU MONICA

COREP. PROF. KOLCSAR PETER

 

 

8.   SUCIU IONUT SORIN - VIOARA              F. DIMITRIU- PATRU MELODII  

        LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA"                                               POPULARE

        BISTRITA                                                                                              

        PROF. DIMITRIU TIBERIA

        COREP. PROF. TRUT BIANCA

 

 

9.  SOMOTIUC DINA-GABRIELA-VIOARA     F. DIMITRIU- PATRU MELODII

            LICEUL DE ARTA BAIA MARE                                                                POPULARE

            PROF. BABAN CODRUTA

            COREP. PROF. BOLOGA MARLENA

 

 

10. SPAC ANDRADA - VIOARA                         A. WINKLER- CA LA OAS

       COLEGIUL DE ARTA "C. PORUMBESCU" SUCEAVA     

 PROF. CONSTANDACHE CIPRIAN

 COREP. PROF. CIUBOTARU IONUT-TIBERIU

 

                                                                                                     

ORA  11,30-11,45

 

CLASA A III-A

 

 

 

1.  BUNGARDEAN DAN-IONUT - VIOARA   D. BUGHICI-DANS DIN SUITA 

           LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" BISTRITA                  IN STIL ROMANESC  op. 1

           PROF. POP ADRIANA

          COREP. PROF. TRUT BIANCA

 

 

2.  CAMPEAN VLAD -VIOLONCEL                V. JIANU-JOC 

     SCOALA DE MUZICA "A. BENA"

            CLUJ-NAPOCA

            PROF. HOCA IULIU-MARIUS

            COREP. PROF. POPOVICI EMILIA

 

 

3.  GORGAN IRINA - VIOARA          D. BUCIU- JOCUL FETELOR 

SCOALA DE MUZICA "A. BENA"

CLUJ-NAPOCA

             PROF. TODEA-TISA DAN-SORIN

COREP. PROF. POPOVICI EMILIA

 

 

4.  MUZUR DENISA-IZABELA - VIOARA    A. WINKLER- CA LA OAS

    LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA"

      BISTRITA

     PROF. PATRASCIUC OVIDIU

    COREP. PROF. TRUT BIANCA

 

5.   POP JULIETA - VIOARA                  D. BUCIU- JOC 

LICEUL DE ARTA BAIA MARE

PROF. BALOGH MARGARETA

COREP. PROF. HORVATH NICOLETA

 

 

 

 

 

ORA 12,00-12,15

 

CLASA A IV-A

 

 

 

 

1.  KAISER FLORINA-ALEXANDRA-VIOARA 

   LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA"               V. TIMIS- DOUA PIESE

   BISTRITA

     PROF. BICA LIANA

    COREP. PROF. TRUT BIANCA

 

2.  LAPUSAN MONICA-MARIA-VIOARA

   LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA"               V. TIMIS- DOUA PIESE

   BISTRITA

     PROF. DIMITRIU DANIEL

    COREP. PROF. TRUT BIANCA

 

3.  SILAGHI SABINA-VIOARA            D. BUGHICI-DANS DIN SUITA 

          LICEUL DE  MUZICA "S. TODUTA"                                         IN STIL ROMANESC  op. 1

         CLUJ-NAPOCA                                                             

         PROF. LEROY MIHAELA                                           

         COREP. PROF. TRUT BIANCA 

 

 

 

 

6.SANDULACHE ALEXANDRU- VIOARA    C. DIMITRESCU-DANS

   LICEUL DE MUZICA SI ARTE PLASTICE                                         TARANESC

    ALBA IULIA

    PROF. LUNGU MARIANA

    COREP. PROF. DRAGOMIR ANDREI

 

 

 

ORA  12,15-12,45

 

CLASA A V-A

 

1.  CIOT TIBERIU -VIOARA                     D. BUGHICI-DANS DIN SUITA 

       COLEGIUL DE ARTA "C. PORUMBESCU"                            IN STIL ROMANESC  op. 1

     SUCEAVA                                                                               C. PORUMBESCU-REVERIE

     PROF. CONSTANDACHE CIPRIAN

     COREP. PROF. CIUBOTARU IONUT-TIBERIU

 

2.  DRAGU ALEXA IOANA-CHITARA        L. SUCIU- POP MANTRA

          LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA"

          BISTRITA

          PROF. SFECHIS GAVRIL

 

 

3.  GAGEA MAXIMILIAN FLAVIU-VIOARA D. BUGHICI-DANS DIN SUITA 

   LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA"                                         IN STIL ROMANESC  op. 1

     BISTRITA                                                                                          G. ENESCU-BALADA op. 4

     PROF. DIMITRIU DANIEL                                       

    COREP. PROF. TRUT BIANCA

 

 

4.  SIMONCA-OPRITA STEFAN-VIOARA          D. BUGHICI-DANS DIN SUITA

    LICEUL DE ARTA "SABIN DRAGOI" ARAD                                    IN STIL ROMANESC  op. 1

     PROF. SIMONCA-OPRITA ARTEMIU                                     G. ENESCU-BALADA op. 4

     COREP. PROF. TRUT BIANCA

 

5.  ZAGREAN IULIA REBECA-VIOARA        D. BUGHICI-DANS DIN SUITA 

         LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA"                                         IN STIL ROMANESC  op. 1

         BISTRITA                                                                                    W. M.KLEPPER- SONATINA NR.1 p.I  

         PROF. POP ADRIANA                                      

         COREP. PROF. TRUT BIANCA

 

 

 

 

 

    ORA 13,00-13,20

 

CLASA A VI-A

 

1.  BABOS NOEMI- VIOLONCEL      P. ROGOJINA- CANTEC SI JOC 

   LICEUL DE ARTA TG. MURES                         L. COMES- ARIE

   PROF. LAZAR ALEXANDRU

   COREP. PROF. SOMESAN ANTONIA

 

2.  ZIRBO CORNELIUS-VIOLONCEL   T. HERDLICSKA-DUO PENTRU

LICEUL DE  MUZICA "S. TODUTA"                         PENTRU VIOLONCEL SI PIAN p.a.a.

     CLUJ-NAPOCA                                                               

          PROF. HOCA IULIU MARIUS                                   P. ROGOJINA- CANTEC SI JOC

     COREP. PROF. HERDLICSKA TIBERIU

 

 

ORA  13,20-13,50

 

CLASA A VII-A

 

1.  BIRTE ANDREI FLORIN-VIOARA              G.ENESCU-BALADA op.4 

     LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA"                           H. JEREA- CANTEC DE JOC DIN

     BISTRITA                                                                                           SUITA DE DANSURI ROMANESTI

     PROF. BICA LIANA

     COREP. PROF. TRUT BIANCA

 

2.  BORS-GOLESCU TEOFIL-VIOLONCEL  V. JIANU-JOC

      LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA"                                   P. CONSTANTINESCU-CANTEC          

      BISTRITA                                                                                                          VECHIU

      PROF. CURTUIUS IOAN                                          

      COREP. PROF. TRUT BIANCA

 

3.  COZAC BOGDAN FLORIN- VIOARA        G.ENESCU-BALADA op.4 

      LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA"                                   P. CONSTANTINESCU-SONATINA pI

      BISTRITA                                                                                                          

      PROF. DIMITRIU TIBERIA                                       

      COREP. PROF. TRUT BIANCA

 

 

 

4.  MIC ELIZA-ANCA-VIOARA                          G.ENESCU-BALADA op.4 

     LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA"                                H. JEREA- CANTEC DE JOC DIN      BISTRITA                                                                                      SUITA DE DANSURI ROMANESTI

     PROF. DIMITRIU DANIEL                             

     COREP. PROF. TRUT BIANCA

 

 

 

ORA  13,50-14,00

 

CLASA A VIII-A

 

 

1.  NICU GABRIEL - CHITARA                       

SCOALA DE MUZICA "A. BENA"                               L. SUCIU - ABSINTHE

CLUJ-NAPOCA

 PROF. SUCIU LUCIAN

 

 

 

-SUFLATORI-PERCUTIE- prezentator

eleva Matis Carmen Raluca clasa a-X-a

 

LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA"

BISTRITA

ORA 16,00-16,20

             

CLASA A IV-A

 

  1. 1.    DEAC LAURA ALEXANDRA-FLAUT E. CUTEANU- CANTEC PENTRU

SCOALA DE MUZICA "A.BENA"                                                TINERET

CLUJ-NAPOCA                            

PROF. SALANTA SILVIA

COREP. PROF. TRUT BIANCA

 

 

  1. 2.    FLOREA STEFANIA-FLAUT                   A. BENA- BADEA MEU 

SCOALA DE MUZICA "A.BENA"

CLUJ-NAPOCA                

PROF. SALANTA SILVIA

COREP. PROF. TRUT BIANCA

 

 

  1. 3.    FOSZTO KAMILLA - OBOI            E. CUTEANU- PIESE PENTRU 

SCOALA DE MUZICA "A.BENA"                                                TINERETNR. 1

CLUJ-NAPOCA                                                    

PROF. PALKO KONDRAT CSILLA

COREP. PROF. POPOVICI EMILIA

 

 

 

  1. 4.    LINCZING DORA - PERCUTIE                 D. VOICULESCU-TREI ETAJE

SCOALA DE MUZICA "A.BENA"

 CLUJ-NAPOCA                           

PROF. FILIP ANTONELLA- MARGO

COREP. PROF. POPOVICI EMILIA

 

 

 

 

  1. 5.    NAGY AGOTA-REKO-FLAUT     C. PETRA-BASACOPOL-CUCU 

LICEUL DE  MUZICA "S. TODUTA"                        

CLUJ-NAPOCA                                                         

PROF. CRISAN ROMANA                                  

COREP. PROF. ROMONTEANU FELICIA

 

 

  1. 6.    SZABO BOGLARKA-OBOI                N. BRANDUS-DOUA CANTECE POPULARE

SCOALA DE MUZICA "A.BENA"

CLUJ-NAPOCA                                        

PROF. PALKO-KONDRAT CSILLA

COREP. PROF. POPOVICI EMILIA

 

 

ORA 16,30-17,00

 

CLASA A V-A

 

  1. 1.    ASTALIS LOREDANA MARIA-FLAUT

LICEUL DE  MUZICA "S. TODUTA"                        M. CIOBANU-DUPA PLOAIE

CLUJ-NAPOCA                                                         

PROF. CRISAN ROMANA                                  

COREP. PROF. ROMONTEANU FELICIA

 

 

  1. 2.    JELER BOGDAN - FLAUT                    I. CUDALBU- GLUMA

SCOALA DE MUZICA "A.BENA"

CLUJ-NAPOCA                                        

PROF. CODREA FLAVIA MARIA

COREP. PROF.HERDLICSKA TIBERIU

 

  1. 3.    MURESAN DAMARIS-FLAUT                     I. CUDALBU-GLUMA

LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA"                         

BISTRITA                                                                                

 PROF. BATINAS LEILA                          

 COREP. PROF. TRUT BIANCA

 

  1. 4.    OPREAN MIRUNA CRISTIANA-FLAUT         

SCOALA DE MUZICA "A.BENA"                                    T. HERDLICSKA-ACUARELE PENTRU

CLUJ-NAPOCA                                                                             FLAUT SI PIAN p.a.a.       

PROF. CODREA FLAVIA MARIA                                            

COREP. PROF.HERDLICSKA TIBERIU

 

 

  1. 5.    ORIOLD ADAM-OBOI                               ANONIM "KODEX KAION"- DANS 

SCOALA DE MUZICA "A.BENA"                                                HAIDUCESC

CLUJ-NAPOCA                                        

PROF. PALKO-KONDRAT CSILLA

COREP. PROF.POPOVICI EMILIA

 

  1. 6.    RAUCA DIANA-PATRICIA-FLAUT         C. DIMITRESCU-CANTEC DE LEAGAN

LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA"                         

BISTRITA                                                                                

 PROF. BATINAS LEILA                          

 COREP. PROF. TRUT BIANCA

 

ORA   17,15 - 18,30              

 

CLASA A VI-A

 

 

  1. 1.    BACHIS CRINA-FLAUT                 C. DIMITRESCU-CANTEC DE LEAGAN LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA"               V. JIANU-PASTEL            

BISTRITA                                                                                       

 PROF. BATINAS LEILA                                 

 COREP. PROF. TRUT BIANCA 

 

  1. 2.    BOJAN GABRIEL-IOAN- FLAUT    V. JIANU-PASTEL DE TOAMNA 

SCOALA DE MUZICA "A. BENA"                                C. DIMITRESCU-CANTEC DE LEAGAN

CLUJ-NAPOCA                                               

PROF. SALANTA SILVIA

COREP. PROF. TRUT BIANCA

 

  1. 3.    BOZBICIU CLAUDIU-EMIL- CLARINET  

LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA"              P. JELESCU- SUITA DOBROGEANA p.II

BISTRITA                                                                    V. JIANU-PASTEL

PROF. COZMA GHEORGHE

COREP. PROF. TRUT BIANCA

 

 

 

  1. 4.    KISFALUDY ALEXANDRA NAOMI- FLAUT    

LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA"            C. DIMITRESCU-CANTEC DE LEAGAN

BISTRITA                                                                  V. JIANU-PASTEL

PROF. ILOVAN RALUCA

COREP. PROF. TRUT BIANCA

 

  1. 5.    KUNDI REBEKA-SAROLTA-OBOI            

SCOALA DE MUZICA "A. BENA"                              E. CUTEANU-PIESE PENTRU

CLUJ-NAPOCA                                                                        TINERET NR. 1

 PROF. PALKO-KONDRAT CSILLA              A. WINKLER- CA LA OAS

COREP. PROF. POPOVICI EMILIA

 

 

  1. 6.    MANCHEVICI MIRIAM-FLAUT         C. DIMITRESCU-CANTEC DE LEAGAN 

LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA"                     P. CONSTANTINESCU-CANTEC

BISTRITA                                                                                              VECHIU

PROF. BATINAS LEILA

COREP. PROF. TRUT BIANCA

 

  1. 7.    RADU TUDOR CIPRIAN-PERCUTIE

SCOALA DE MUZICA "A.BENA"                   P. CONSTANTINESCU-CANTEC VECHI

CLUJ-NAPOCA                                               

PROF. FILIP ANTONELLA-MARGO

COREP. PROF.POPOVICI EMILIA

 

 

 

 

ORA 18,15-18,30

 

CLASA A VII-A

 

 

 

  1. 1.    TOAS RAZVAN-CLARINET                 V. JIANU-PASTEL

LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA"                     N.CIOCOIU-SERENADA

BISTRITA                                                          

PROF. COZMA GHEORGHE

COREP. PROF. TRUT BIANCA

 

 

 

 

0 comentarii3384 vizualizări11 mai 2012




rss 2.0
rss 2.0