Adevarul umbla cu capul spart.          -          Adevarul invinge orice.          -          Cine spune adevarul nu poate sa multumeasca pe toata lumea.
Invatamant-Educatie Luni 16 Septembrie 2019 - 28126 vizitatori azi
Elevi calificati la olimpiada nationala Matematica-Informatica.

Conform informatilor primite de catre inspectorii de specialiate pe domeniile matematica-informatica, atasez  lista elevilor concurenti la fazele nationale.

Elevii participanti la olimpiada de Matematica -etapa nationala la Oradea, 16-21 aprilie 2011,

clasele VII-XII :

Ø      Onul Fara Ingrid, clasa VII, Colegiul National "Petru Rares " Beclean

Ø      Rinja Alexandra Veronica, clasa VIII, Scoala Generala "Stefan ce Mare" Bistrita

Ø      David Ana Adriana , clasa IX, Colegiul National " Liviu Rebreanu"Bistrita

Ø      Vaduva Oana Cristina, clasa X , Colegiul National " Liviu Rebreanu"Bistrita

Ø      Pop Florin Mihai, clasa XI , Colegiul National "George Cosbuc"Nasaud

Ø      Onul Darius Roland, clasa XII, Colegiul National "Petru Rares " Beclean

Ø      Retegan Ana Maria , clasa XII, Colegiul National " Liviu Rebreanu"Bistrita

Ø      Nechita Mihai Simion, clasa XII, Colegiul National " Liviu Rebreanu"Bistrita

 

Elevii participanti la olimpiada de Matematica -etapa nationala la Arad, 27-29 mai 2011,

clasele V- VI :

Ø      Marc Anastasia Daria, clasa V, Colegiul National "Petru Rares " Beclean

Ø      Stoian Iulia Tia, clasa V, Scoala Generala "Mihai Eminescu"Nasaud

Ø      Rebreanu Iulia Malina, clasa VI, Scoala Generala nr 1 Bistrita

Ø      Caldarea Cristian Daniel, clasa VI, Colegiul National "George Cosbuc"Nasaud

Ø      Pascu Maria Florina, clasa VI, Colegiul National "Andrei Muresanu"Bistrita

 

 

Elevii participanti la olimpiada de Informatica -etapa nationala la Piatra Neamt, 16-21 aprilie 2011,

clasele VIII-XII :

Ø      Buhai Rares Darius , clasa VIII, Scoala Generala nr 1, Bistrita

Ø      Utiu Nichita, clasa VIII, Scoala Generala nr 1, Bistrita

Ø      Berbecariu Flaviu Florin, clasa IX, Colegiul National " Liviu Rebreanu"Bistrita

Ø      Palalogos Ioan Eusebiu, clasa IX, Colegiul National " Liviu Rebreanu"Bistrita

Ø      Toniuc Daniel, clasa X, Colegiul National " Liviu Rebreanu"Bistrita

Ø      Boca Nelu Cristian, clasa  X, Colegiul National " Liviu Rebreanu"Bistrita

Ø      Buda Paul Gabriel, clasa  X, Colegiul National " Liviu Rebreanu"Bistrita

Ø      Mujdar Dacian, clasa XI, Colegiul National " Liviu Rebreanu"Bistrita

Ø      Cionca Ovidiu Paul, clasa XI, Colegiul Tehnic Infoel Bistrita

Ø      Anca Loghin Iustin, clasa XII, Colegiul National " Liviu Rebreanu"Bistrita

Ø      Bora Marian Ionel, clasa XII,  Colegiul National " Liviu Rebreanu"Bistrita.

 

 

 

 

  Biroul de presa

  ISJ Bistrita-Nasaud

  E-mail: birouldepresa@isjbn.ro 

  Telefon: 0263 - 213.529 (int. 120)

 

0 comentarii3339 vizualizări07 aprilie 2011




rss 2.0
rss 2.0