Adevarul umbla cu capul spart.          -          Adevarul invinge orice.          -          Cine spune adevarul nu poate sa multumeasca pe toata lumea.
Invatamant-Educatie Marti 26 Mai 2020 - 29908 vizitatori azi
Rezultatete obtinute de elevii bistriteni la oplimpiadele nationale.

REZULTATE LA FAZA NATIONALA


LIMBA SI LITERATURA ROMANA

NR. CRT.

NUMELE SI PRENUMELE

DISCIPLINA

CLASA

PROFESORUL

CARE A PREGATIT ELEVUL

SCOALA

PREMIUL

 

 

 

1

Vancea Mihaela

Romana

XII

Halaszi Monica

Col. Nat. L. Rebreanu Bistrita

Mentiune

Premiu Special

2

Puscas Carl

Romana

VII M

Szekely Carmen

Scoala Generala Nimigea de jos

 

     I

 

 

 

FIZICA

NR. CRT.

NUMELE SI PRENUMELE

DISCIPLINA

CLASA

PROFESORUL

CARE A PREGATIT ELEVUL

SCOALA

PREMIUL

 

 

 

1.

Dumbravean N. Bogdan Alexandru

 

Fizica

VI

 

Pop  Maria

 

Gen. Nr. 1 Bistrita

 

Medalie de argint din partea Societatii Romane de Fizica

2

Caldarea Cristian-Daniel

 

Fizica

VII

Haitonic Ana

 

Colegiul Nat."G.Cosbuc" Nasaud

 

Medalie de bronz din partea Societatii Romane de Fizica I

 

 

BIOLOGIE

NR. CRT.

NUMELE SI PRENUMELE

DISCIPLINA

CLASA

PROFESORUL

CARE A PREGATIT ELEVUL

SCOALA

PREMIUL

 

 

 

1.

Cosma Cristiana

Biologie

IX

Catarig Simona

Col.Nat.G.Cosbuc Nasaud

Premiul special

mentiune

 

 

TEHNOLOGII

 

Nr.

crt.

Profil/domeniu

Calificarea profesionala

Clasa

Numele si prenumele elevului

Scoala de provenienta

Cadrele didactice care au pregatit elevul

Premiul

obtinut

 

 

1.

Tehnic/

Electronica,                       automatizari,

telecomunicatii

 

 

Tehnician in automatizari

 

 

XII

 

 

POP IOAN

 

 

Colegiul Tehnic

Infoel Bistrita

Vultur Livia,

Mut Mariana,  

Rusu Constantin,

Baci Adriana,

Baci Alin,

Nechiti Irimie

 

 

I

 

 

2.

Servicii/ Economic, administrativ 

Tehnician in activitati economice

XI

COPTIL SIMONA

Colegiul National P.Rares Beclean

Rus Corina

II

 

3.

Servicii/

Turism si alimentatie

Tehnician in turism

XI

CIOARBA IULIA

 

LPS Bistrita

 

 

Mihestian Maria,

Fetti Romana,                         Nadasan Orsolya,

Nagy Erno.

 

M

 

4.

Tehnic/

mecanica 

Tehnician mecatronist

XII

CATUNA NATANAEL

Colegiul Tehnic Gr.Moisil Bistrita

Ceuca Mariana,

Mihai Violeta,                                   Sporis Lia,

Sporis Mihai.

M

 

5.

Resurse naturale si protectia mediului/

Protectia mediului

Tehnician ecolog si protectia calitatii mediului 

XI

DEDIU HILDA REBECA

Colegiul Tehnic Gr.Moisil Bistrita

Chisbora Veronica,

Iacob Ana,                       Hantiu Mariana

M

6.

 

Educatie tehnologica

VIII

CORA ALEXANDRU

Sc. Gen. L.Rebreanu Beclean

Santa Silvia

M

 

 

MUZICA SI ARTE

 

Nr. crt.

   Numele si prenumele elevului 

Clasa

Instrument/specialitatea

 

Unitatea de invatamant

Premiul

Profesor

indrumator

1.

Boncea Rares Iulian

XII

Chitara

 

III

Pop Ilie Valentin

2.

Bungardean Dan Ionut

III

Vioara

 

Mentiune

Pop Adriana Prof.corepetitor  Trut Bianca

3.

Bozbiciu Claudiu Emil

VI

Clarinet

 

Premiu special

Cozma Gheorghe Prof. corepetitor Trut Bianca

4.

Vandici Daria Lorena

VIII

Vioara

 

Mentiune

Pop Adriana Prof. corepetitor Trut Bianca

5.

Rus Angela Melitta

XII A

Pictura

 

Premiu special Pictura

Mocanu Adina

 

 

ISTORIE, GEOGRAFIE

Nr. crt.

   Numele si prenumele elevului 

Clasa

Instrument/specialitatea

 

Unitatea de invatamant

Premiul

Profesor

indrumator

1.

Cioaba D. Ligia  

X

Istorie

CN "Liviu Rebreanu Bistrita"

Mentiune

Prof. Rachitan Tudorica

 

2.

Sion Ruxandra

XII

Geografie

CN "Liviu Rebreanu Bistrita

Premiu special

Prof. Nascu Toader

 

 

LIMBI MODERNE

 

nr. CRT. 

NUMELE SI PRENUMELE 

DISCIPLINA 

CL. 

profesorul 

SCOALA 

PREMIUL 

 

 

 

  1. 1.        

Schuster Rodica-Bianca

Germana

XII

Nistea Domnita

CN L.REBREANU B-TA

I

  1. 2.        

Cocesiu Tania-Valentina

Germana

X

Botezatu Bob Costelia

CN L.REBREANU B-TA

II

  1. 3.       3.

Budeleacean David

Germana

XI

Ancuta Berendea

C.N."Andrei Muresanu"

MENTIUNE

  1. 4.       4.

Beudean Alexandra Daria

 

Engleza

IX

 

Tifu Teodora

 

CN L.REBREANU B-TA

 

MENTIUNE

 

 

 

 

 

 

 

INFORMATICA

Nr. crt.

   Numele si prenumele elevului 

Clasa

Instrument/specialitatea

 

Unitatea de invatamant

Premiul

Profesor

indrumator

1.

Buhai Rares

IX

Informatica

CN "Liviu Rebreanu "Bistrita

                 I

Galatan Constantin

In luna iulie, Rares Buhai va participa la olimpiada interdisciplinara Tuymanda, din Yakutsk,Republica Sakha, Rusia

 

 

 

MATEMATICA

Nr. Crt.

Numele elevului

Clasa

Scoala

Profesor la clasa

Premiul obtinut

1

Marc Anastasia Daria

VI

Col. Nat. P. Rares Beclean

Saplacan Lia

Mentiune MECTS

 si medalie de argint din partea SSMR

 

 

 

 

 

 

 

 

TABEL NOMINAL

CU ELEVII CARE AU OBTINUT PREMII/MENTIUNI  LA  OLIMPIADA D E LIMBA MAGHIARA MATERNA "MIKES KELEMEN"CUPRINSA IN CALENDARUL CONCURSURILOR  NATIONALE SCOLARE, FINANTATE DE MECTS, PENTRU ANUL SCOLAR 2011-2012, POZITIA 04 , FAZA  NATIONALA, ORGANIZATA LA CLUJ-NAPOCA, JUDETUL CLUJ, IN PERIOADA 30.03. - 03.04.2012.

 

Nr.

Crt.

Numele si Prenumele elevului

Clasa

Unitatea scolara

Premii/

Mentiuni

Profesor pregatitor

Unitatea scolara

1

Szekeres S.Ilma

IX.B

Colegiul National "A. Muresanu" Bistrita

Premiul I.

Sytankovszky Eniko Zsuzsa

Colegiul National "A. Muresanu" Bistrita

2

Füstös I.Raymond Ervin

XI. B

Colegiul National "A. Muresanu" Bistrita

Mentiune I.

Sytankovszky Eniko Zsuzsa

 

 

 

 

 

 

TABEL NOMINAL

CU ELEVII CARE AU OBTINUT PREMII/MENTIUNI  LA  OLIMPIADA INTERNATIONALA DE LIMBA ,LITERATURA SI CULTURA MAGHIARA  "APACZAI CSERE JANOS" NOMINALIZATA IN CALENDARUL OLIMPIADELOR  SCOLARE INTERNATIONALE DESFASURATE IN ROMANIA SI IN STRAINATATE NR.27538 DIN 30.10.2012, POZITIA 2. , ORGANIZATA LA SATU MARE, JUDETUL SATU MARE, IN PERIOADA 25-29.04.2012.

 

Nr.

Crt.

Numele si Prenumele elevului

Clasa

Unitatea scolara

Premiul/

Mentiune

Profesor pregatitor

Unitatea scolara

1

Szekeres S.Ilma

IX.B

Colegiul National "A. Muresanu" Bistrita

Premiul I.

Sytankovszky Eniko Zsuzsa

Colegiul National "A. Muresanu" Bistrita

2

Füstös I.Raymond Ervin

XI. B

Colegiul National "A. Muresanu" Bistrita

Mentiune I.

Sytankovszky Eniko Zsuzsa

 

 

 

 

 

 

         PEDAGOGIE

Nr. crt.

   Numele si prenumele elevului 

Clasa

Instrument/specialitatea

 

Unitatea de invatamant

Premiul

Profesor

indrumator

1.

Nastutiu Delia

IX

Introducere in pedagogie

CN "George Cosbuc" Nasaud

             mentiune

Prof. Daniel Pavelea

2.

Salac Maria

XI

Managemnetul clasei de elevi

CN "George Cosbuc" Nasaud

mentiune

Prof. Daniel Pavelea

 


Religie

 

Nr. crt.

Nume, prenume elevi

Disciplina

clasa

Profesor indrumator

Scoala de provenienta

Premiul

  1.  

Todoran Alina

Religie Ortodoxa

a VIII-a

Poenar Silvia

Sc. Gen. "Liviu Rebreanu", Beclean

Premiu special

  1.  

Zdrobau Andreea

Religie Ortodoxa

a IX-a

Stanciu Cristina

Col.Nat. "Andrei Muresanu", Bistrita

Premiu special

\

0 comentarii2828 vizualizări09 mai 2012




rss 2.0
rss 2.0