Adevarul umbla cu capul spart.          -          Adevarul invinge orice.          -          Cine spune adevarul nu poate sa multumeasca pe toata lumea.
Patronate Sambata 19 Octombrie 2019 - 5096 vizitatori azi
CONCURS DE INOT CUPA "CASA EMA" EDITIA a II-a.
  1. 1.  Locul si data de desfasurare a competitiei: Bistrita,  bazinul de la  complexul "CASA EMA", 2-3 iunie 2012:      

- Sambata, 2 iunie 2012 - ora 10.00 - Reuniunea I (incalzire si sedinta tehnica ora 9.00);

- Sambata, 2 iunie 2012 - ora 17.00 - Reuniunea II (incalzire ora 16.00);

- Duminica, 3 iunie 2012 - ora 10.00 - Reuniunea III (incalzire ora 9.00).

 

  1. 2.      Scopul si obiectivele competitiei:

- Promovarea inotului pe plan local;

- Popularizarea inotului;

- Verificarea sportivilor pentru competitiile care urmeaza;

- Depistarea copiilor talentati;

- Promovarea imaginii orasului Bistrita;

- Dezvoltarea spiritului competitional.

 

  1. 3.      Organizatori:

Clubul Sportiv "CASA EMA" Bistrita;

            Parteneri:

Directia Judeteana de Sport a Judetului Bistrita-Nasaud

            Sponsori:

Urbana, RAAL, Geoplast, Clinica Sanovil, Luk Roys.

 

4.   Invitati: Cluburi din tara.

 

 

5.   Regulament - scurta prezentare a regulilor de organizare, sistem de desfasurare :

- Bazin: 25m - 4 culoare , temperatura apei 28 grade C, temperature aerului in sala 30 grade C;

- Categorii de varsta: 2005 si mai mici, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999 fete si baieti;

- Sportivii participanti trebuie sa aiba obligatoriu viza medicala la zi;

- Numar de participanti: aproximativ 100;

- Se vor acorda diplome si medalii pentru locurile I, II si III la fiecare categorie de varsta si sex si diplome pentru locurile IV, V, VI.

- La fiecare categorie de varsta si sex se va acorda "Cupa cel mai bun sportiv al categoriei" sportivului care aduna cele mai multe puncte dupa urmatorul criteriu locul I - 3 puncte, locul II -2 puncte, locul III -1 punct. In caz de egalitate departajarea se va face dupa numarul de medalii de aur, medalii de argint, medalii bronz, loc 4, etc.

- Cea mai buna echipa din concurs va primi Cupa "CASA EMA"  (clasament in functie de punctajul obtinut la probele competitiei  la toate categoriile de varsta ( locul I - 3 puncte,  locul II - 2 puncte, locul III  - 1 punct);

 

6.         Probele competitiei

2005 - 50m Liber, 50m Spate, 50m Bras;
2004 - 50m Liber, 50m Spate, 50m Bras;
2003 - 50m Liber, 50m Spate, 50m Bras, 50m Fluture;
2002 - 50m Liber, 50m Spate, 50m Bras, 50m Fluture, 100m Liber;
2001 - 50m Liber, 50m Spate, 50m Bras, 50m Fluture, 100m Liber;
2000 - 100m Liber, 100m Spate, 100m Bras, 50m Fluture, 50m Liber, 200m Mixt;

1999 - 100m Liber, 100m Spate, 100m Bras, 50m Fluture, 50m Liber, 200m Mixt.

 

 

7.         Contact

Mihai Oprea

Marketing Manager Casa EMA

Tel: 0742-418.025

E-mail: mihai@casaema.ro



 

 


 

8. PROGRAMUL COMPETITIEI

 SAMBATA (2 iunie 2012) ORA 10:00 (incalzire de la ora 09:00)

  1. 1.      100m Liber       1999-2000 M
    1. 2.      100m Liber       1999-2000 F
    2. 3.      50m Liber         2001 M
    3. 4.      50m Liber         2001 F
    4. 5.      50m Liber         2002 M
    5. 6.      50m Liber         2002 F
    6. 7.      50m Liber         2003 M
    7. 8.      50m Liber         2003 F
    8. 9.      50m Liber         2004 M

10.  50m Liber         2004 F

11.  50m Liber         2005 M

12.  50m Liber         2005 F

13.  50m Fluture     1999-2000 M

14.  50m Fluture     1999-2000 F

15.  50m Fluture     2001 M

16.  50m Fluture     2001 F

17.  50m Fluture     2002 M

18.  50m Fluture     2002 F

19.  50m Fluture     2003 M

20.  50m Fluture     2003 F

 

 

 

 

 

 

 


SAMBATA (2 iunie 2012) ORA 17:00 (incalzire de la ora 16:00)

21.  100m Spate      1999-2000 M

22.  100m Spate      1999-2000 F

23.  50m Spate        2001 M

24.  50m Spate        2001 F

25.  50m Spate        2002 M

26.  50m Spate        2002 F

27.  50m Spate        2003 M

28.  50m Spate        2003 F

29.  50m Spate        2004 M

30.  50m Spate        2004 F

31.  50m Spate        2005 M

32.  50m Spate        2005 F

33.  100m Bras        1999-2000 M

34.  100m Bras        1999-2000 F

35.  50m Bras          2001 M

36.  50m Bras          2001 F

37.  50m Bras          2002 M

38.  50m Bras          2002 F

 

 

 

 

 


DUMINICA (3 iunie 2012) ORA 10:00 (incalzire de la ora 09:00)

 

39.  200m Mixt        1999-2000 M

40.  200m Mixt        1999-2000 F

41.  100m Liber       2001 M

42.  100m Liber       2001 F

43.  100m Liber       2002 M

44.  100m Liber       2002 F

45.  50m Bras          2003 M

46.  50m Bras          2003 F

47.  50m Bras          200 M

48.  50m Bras          2004 F

49.  50m Bras          2005 M

50.  50m Bras          2005 F

51.  50m Liber         1999-2000 M

52.  50m Liber         1999-2000 F

 

 

  

 

 

 

 

2 commentarii1960 vizualizări01 iunie 2012




rss 2.0
rss 2.0