Prefectul judetului Bistrita-Nasaud, Nechita-Stelian Dolha, a participat la deschiderea celei de-a IV-a editii a Zilelor Spitalului Clinic Judetean de Urgenta Bistrita, un eveniment de referinta pentru comunitatea medicala, care reuneste la Bistrita medici de renume, profesori universitari, cercetatori si specialisti din intreaga tara.
Tema conferintei "Viitorul medicinei: intre stiinta, tehnologie si vocatie" reflecta directia in care trebuie sa privim dezvoltarea sistemului de sanatate: performanta profesionala, inovatie si responsabilitate fata de pacient.
Felicit conducerea Spitalului Clinic Judetean de Urgenta Bistrita si partenerii implicati pentru organizarea acestui eveniment de inalt nivel academic si profesional, care consolideaza statutul judetului nostru pe harta excelentei medicale din Romania.
La multi ani Spitalului Clinic Judetean de Urgenta Bistrita si mult succes tuturor!
Institutia Prefectului Bistrita-Nasaud
| 0 comentarii | 1764 vizualizări | 03 iunie 2026 |









