La UPU-SMURD din cadrul Spitalului Clinic Judetean de Urgenta Bistrita au fost aduse asta-noapte 4 victime ale unui accident rutier petrecut pe Drumul National 17, intre localitatile Viisoara si Crainimat.
Este vorba despre un barbat de 40 ani din localitatea Livezile (victima cod rosu), prezentand traumatisme la nivel toracic, craniofacial si de piramida nazala si care, in urma investigatiilor medicale, a ramas internat la Sectia Chirurgie generala. Un alt barbat, de 23 de ani din localitatea Sieu-Magherus (victima cod galben), a fost diagnosticat cu traumatism craniofacial, plagi la nivelul fetei, hematom epicranian frontal si a fost externat cu recomandari. Un barbat de 22 de ani din localitatea Sieu-Magherus (victima cod galben), cu traumatism craniofacial minor, multiple excoriatii faciale, contuzie la un brat, a fost, de asemenea, externat cu recomandari, iar o femeie de 33 ani din localitatea Crainimat, prezentand traumatism craniocerebral minor, contuzie de coloana vertebrala cervicala si contuzie abdominala, a fost externata la cerere, pe propria raspundere.
Camelia Strungari,
purtator de cuvant al Spitalului Clinic Judetean de Urgenta Bistrita
| 0 comentarii | 5747 vizualizări | 28 mai 2025 |









