Sute de copii au poposit de Ziua Internationala a Copilului, in "Orasul Sigurantei", pregatit cu grija de politistele de la Compartimentul de Analiza si Prevenirea Criminalitatii si Biroul Siguranta Scolara.
Prin jocuri, carti de colorat, activitati preventive si multa voie-buna, cei mici au invatat, s-au distrat si au descoperit, intr-un mod interactiv, reguli importante pentru siguranta lor.
O zi plina de zambete, energie si lectii utile, dedicata celor mai importanti membri ai comunitatii noastre - copiii!
Inspectoratul de Politie Judetean Bistrita-Nasaud
| 0 comentarii | 1680 vizualizări | 02 iunie 2026 |









