Consiliul Judetean Bistrita-Nasaud, Centrul Judetean pentru Cultura Bistrita-Nasaud in parteneriat cu Fundatia Societatea de Concerte va invita la un CONCERT EXTRAORDINAR: 8 VIOLONCELE - ANSAMBLUL NAPOCELLI.
Emeric Kostyak, Attila Szekely, Filip Papa, Levente Nagy
Attila Szabo, Andras Vilhelem, Elod Kostyak, Kristof Jakabffy
Miercuri 21 octombrie 2015 orele 19:00, la Sinagoga
In program: lucrari de Bela Bartok, George Enescu, Antonin Dvorak, Sigismund Toduta, Daniel Van Goens, Frederic Chopin, Julius Klengel, Jan Sibelius, Camille Sai, Alexandr Ariutiunian, Paul McCartney, Constantin Dimitrescu
| 0 comentarii | 448 vizualizări | 19 octombrie 2015 |









