PROGRAM CONCURS SIGISMUND TODUTA EDITIA XXIX 2012 Concurs in data de 12 mai 2012, Pian la Sinagoga Bistrita.
Prescolari si Clasa I ora 10,30-11,00
Clasa a II-a ora 11,00-11,20
Clasa a III-a ora 11,30-12,00
Clasa a IV-a ora 12,30-13,00
Clasa a V - a ora 13,00-13,40
Clasa a VII-a ora 13,40-14,00
Coarde la Liceul de Muzica "Tudor Jarda" Bistrita
Clasa I ora 10,30-11,00
Clasa a II-a ora 11,00-11,20
Clasa a III-a ora 11,30-11,45
Clasa a IV-a ora 12,00-12,15
Clasa a V-a ora 12,15-12,45
Clasa a VI-a ora 13,00-13,20
Clasa a VII-a ora 13,20-13,50
Clasa a VIII-a ora 13,50-14,00
Suflatori si percutie la Liceul de Muzica "Tudor Jarda" Bistrita
Clasa a IV-a ora 16,00-16,20
Clasa a V-a ora 16,30-17,00
Clasa a VI-a ora 17,15-18,15
Clasa a VII-a ora 18,15-18,30
Canto la Sinagoga Bistrita
Clasa a IX-a ora 16,00-16,30
Clasa a X-a ora 16,30-17,30
Clasa a XI-a ora 17,45-18,45
Clasa a XII-a ora 19,00-20,00
NOTA
Fiecare participant va fi prezent la sala de concurs cu 15 minute inaintea programarii.
GALA LAUREATILOR SI FESTIVITATEA DE PREMIERE VA AVEA LOC LA SINAGOGA BISTRITA DUMINICA
13 MAI 2012 ORA 10
Director
Prof. Bica Liana
Detalii. Sigismund Toduta (1908-1991)
Sigismund Toduta - compozitor, muzicolog, profesor universitar, academician roman, s-a format la Cluj (Romania, cu Martian Negrea) si la Roma (Italia, cu Casella si Pizzetti), s-a impus ca profesor de muzica la Blaj (Alba) si a creat o renumita scoala muzicala la Academia de muzica Gheorghe Dima.
Cu o creatie vasta si diversa, este primul compozitor roman, care dupa George Enescu si Paul Constantinescu, ajunge la un adevarat stil personal in muzica romaneasca a secolului XX.
"In timpul initierii melemuzicale, primii autori care mi-au vorbit de orizontul paradisiac al tineretii au fost: R.Schumann (Kinderszenen, Album fur die Jugend), M.Mussorgsky (Camera copiilor), C.Debussy (Childrens corner) etc.
Mi-a lipsit acea literatura muzicala care vorbeste de frumusetea orizontului nostru intr-un grai imbibat de fascinatia unui... « cantec dulce » (Mihai Eminescu), de voiosia scenei, rostirea mirifica a baladei cu cei «trei ciobanei» sau de poarta care deschide calea spre ... « cel mai adanc din doruri (e) dorul - dor » (Lucian Blaga).
Ceea ce mi-a lipsit in timpul initierii mele muzicale, se ofera, azi, generos, tinerilor invatacei in ale artei sunetelor:
- o bogata si incantatoare literatura muzicala autohtona;
- cadre didactice insufetite de misiunea lor splendila;
- si o formare ideala de valorificare a acelui disponibil de mare pret care se cheama talent muzical, in cadrul concursului interjudetean de interpretare instrumentala a unei piese romanesti.
Adresez organizatorilor acestei inaltatoare emulatii intregul meu entuziasm si urez deplin succes tuturor concurentilor."
JURIUL CONCURSULUI
PRESEDINTE
Prof. univ. dr. ADRIAN POP
Academia de Muzica " Gh. Dima" Cluj Napoca
VICEPRESEDINTE
Prof. Bica Liana
Director Liceul de Muzica " Tudor Jarda" Bistrita
PIAN
Conf. Univ. Dr. Vera Negreanu
Academia de Muzica " Gh. Dima" Cluj - Napoca
Lect. univ. dr. Adriana Lucia Neculai
Academia de Muzica " Gh. Dima" Cluj - Napoca
Prof. Carolina Karoli
Liceul de Muzica " Tudor Jarda" Bistrita
CANTO
Prof. Doina Mihailescu
Liceul de Muzica "Tudor Ciortea" Brasov
Prof. Carmen Adriana Negulescu
Liceul de Muzica " Sigismund Toduta" Cluj - Napoca
CORZI
Prof. Adrian Tarta - vioara
Liceul de Muzica " Sigismund Toduta" Cluj-Napoca
Prof. Daniel Dimitriu - vioara
Liceul de Muzica " Tudor Jarda" Bistrita
Prof. Lucian Suciu - chitara
Scoala de Muzica "Augustin Bena" Cluj Napoca
SUFLATORI - PERCUTIE
Prof. Vasile Sandean- Ovadiuc- clarinet
Director Liceul de Muzica "Sigismund Toduta" Cluj-Napoca
Prof. Vasile Gocan - flaut
Liceul de Muzica " Sigismund Toduta" Cluj-Napoca
Prof. Gheorghe Cozma -oboi,
Liceul de Muzica " Tudor Jarda" Bistrita
PROGRAM DE DESFASURARE
Sambata 12 Mai 2012
- Ora 9,30 deschiderea festiva la Liceul de Muzica "Tudor Jarda" Bistrita
Concurs Pian
- Ora 10,30 -14,00 Concurs prescolari si clasele I-VIII la Sinagoga
- Ora 14,00-16,00 pauza masa ptr. toate sectiunile
Concurs Corzi
- Ora 10,30-14,00 Concurs clasele I-VIII la Liceul de Muzica "Tudor Jarda" Bistrita
Concurs Canto
- Ora 16,00-20,00 Concurs clasele IX-XII la Sinagoga
Concurs Suflatori- Percutie la Liceul de Muzica "Tudor Jarda" Bistrita
- Ora 16,00-18,30 Concurs clasele IV-VII
VINERI Ora 19,00 La Sinagoga
CONCERT EXTRAORDINAR COZMA PETER -VIOLONCEL
SI AVED EVA PIAN
Duminica 13 mai 2012
- Ora 10,00 GALA LAUREATIILOR SI FESTIVITATEA DE PREMIERE
- La Sinagoga
Lista elevilor participanti la Concursul National de Interpretare a Muzicii Romanesti "Sigismund Toduta"
Editia XXIX - 11 - 13 mai 2012
- PIAN - prezentator eleva Miron Diana clasa a IX-a
La Sinagoga
ORA 10,30
Prescolari
1. GRIGOR MIHAI L. COMES - SUB O TUFA DE ALUN
SCOALA DE MUZICA SI ARTE PLASTICE
SIGHETU-MARMATIEI
PROF. CHIFOR LIVIA MONICA
2. OLARIU ANASTASIA PINZARIU MARIAN- MELC, MELC
GRADINITA CU PROGRAM SCURT NR. 5
SUCEAVA
PROF. ONESCIUC JOHANNES RAIMUND
CLASA I
1. BADILA RAISA L. COMES- "BATRANEASCA" SI
LICEUL DE MUZICA SI ARTE PLASTICE ALBA IULIA "CANTECUL ZORILOR"
PROF. PACURAR ALEXANDRA
2. BEJENARIU LUCA F. DIMITRIU- FABULA
COLEGIUL DE ARTA "C. PORUMBESCU" SUCEAVA
PROF. CIUBOTARU IONUT TIBERIU
3. BOLOGA COSMIN A. PASCANU- AMINTIRE
COLEGIUL DE ARTA "C. PORUMBESCU" SUCEAVA
PROF. CIUBOTARU IONUT TIBERIU
4. COLESA MARIA L. DANDARA-LIBELULA SI BROSCUTA
SCOALA DE MUZICA "A. BENA" CLUJ-NAPOCA
PROF. COMANESCU IRINA
5. DEDIU ANA-MARIA F. DIMITRIU- FABULA
COLEGIUL DE ARTA "C. PORUMBESCU" SUCEAVA
PROF. CALIN DANIEL
6. FOUTS SEDONA-GRACE A. PASCANU-BATE VESEL
LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" BISTRITA CLAPA NEAGRA
PROF. ONIGA REMUS
7. ILIES IOANA S. DRAGOI - FA, MARITO…
SCOALA DE MUZICA "A. BENA" CLUJ-NAPOCA
PROF. COMANESCU IRINA
8. ONIGA CRISTI-ANA-RUT S. DRAGOI-MINIATURA NR. 3
LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" BISTRITA
PROF. ONIGA REMUS
9. STEFANESCU DIANA-NADIR W. BERGER- PACALA
SCOALA DE MUZICA SI ARTE PLASTICE
SIGHETU-MARMATIEI
PROF. CHIFOR LIVIA MONICA
10. SULAR PETRA-TEODORA CIPRIAN POP - JOCUL FETITELOR LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" BISTRITA JAPONEZE
PROF. KAROLI CAROLINA
11.TALOS MARIA M. MARBE-TOCCATINA
SCOALA DE MUZICA "A. BENA" CLUJ-NAPOCA
PROF. COMANESCU IRINA
ORA 11-11,20
CLASA II
- 1. ARCHIUDEAN ANAMARIA-DENISA C. SILVESTRI- DE-A BABA OARBA
LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" BISTRITA
PROF. ONIGA ELENA
- 2. BARABULA STEFAN V. GREFIENS-JOC
SCOALA "ELF" CLUJ-NAPOCA
PROF. POP MARA
3. BALASA CHIRA ILINCA THEODORA M. NEGREA-DANS
LICEUL DE ARTA BAIA MARE ROMANESC
PROF. POP LUMINITA
4.DUCIUC GIULIA M. JORA-IN SCRANCIOB
COLEGIUL DE ARTA "C. PORUMBESCU" SUCEAVA
PROF. GOREA FELICIA
5. FLORIAN DAVID D.GHECIU-CUTIA CU MUZICUTA
LICEUL DE ARTA BAIA MARE
PROF. POCSVEILER MARIA
6. IAKAB NICKLAS S. DRAGOI-MINIATURA NR. 4
LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" BISTRITA
PROF. PAVAL LIDIA
7. KRAUSE VIVIEN-BRIGITTE C. FILTSCH-BARCAROLLE
SCOALA DE MUZICA SI ARTE PLASTICE
SIGHETU-MARMATIEI
PROF. CHIFOR LIVIA MONICA
8. STEMPEL EMANUEL L. COMES-SONATINA a II-a p.II
COLEGIUL DE ARTA "C. PORUMBESCU" SUCEAVA
PROF. ONESCIUC JOHANNES RAIMUND
9. UDREA CARINA S. DRAGOI-MINIATURILE NR. 2 si 4
LICEUL DE MUZICA SI ARTE PLASTICE ALBA IULIA
PROF. VRANCEANU RITA
ORA 11,30-12
CLASA A III-A
1. DABICA GEORGIANA-MADALINA N. CHILF - DE-A BABA OARBA
COLEGIUL DE ARTA "C. PORUMBESCU" SUCEAVA
PROF. ONESCIUC JOHANNES RAIMUND
2. DAROLTI LAURA R. PALADI-JOC
LICEUL DE ARTA BAIA MARE
PROF. BACIU DIANA
3. FELECAN ALEXANDRU M.NEGREA - ALUNELUL
LICEUL DE ARTA BAIA MARE
PROF. CODREAN SIMINA
4. NICULAE-MOLDOVAN CRISTIAN P.CONSTANTINESCU-
LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" BISTRITA TOCO-TOCCATINA
PROF. PAVAL LIDIA
5. POPA IOANA M. EISIKOVICI-MICA SUITA
LICEUL DE MUZICA SI ARTE PLASTICE ALBA IULIA
PROF. VRANCEANU RITA
6. SIMION ADELA-MARIA T. CIORTEA-RONDOLETTO
SCOALA DE MUZICA SI ARTE PLASTICE
SIGHETU-MARMATIEI
PROF. CHIFOR LIVIA MONICA
7. ROGOZAN SEBASTIAN-DORIN S. DRAGOI-MINIATURA NR. 8
LICEUL DE ARTA TG. MURES
PROF. STOICA ANDRADA
8. SIEGA NICHOLAS-ANTONIO L. COMES-SONATINA
LICEUL DE MUZICA SI ARTE PLASTICE ALBA IULIA
PROF. SANDULACHE SERGIU
9. VORNICEANU VLAD IOAN D. CONSTANTINESCU-TOCCATINA
COLEGIUL DE ARTA " C. PORUMBESCU" SUCEAVA
PROF. ONESCIUC JOHANNES-RAIMUND
ORA 12,30-13
CLASA A IV-A
- 1. DUMITRESCU IULIAN R. PALADI- JOC DIN SUITA PENTRU PIAN
COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA "TRAIAN LALESCU"
SECTIA MUZICA, HUNEDOARA
PROF. IENCIU MARIA GABRIELA
2. FRATEANU TUDOR D.BUGHICI-GLUMA
COLEGIUL DE ARTA " C. PORUMBESCU" SUCEAVA
PROF. CIUBOTARU IONUT TIBERIU
3. GHEORGHIU ALEXIA-MARIA D.CONSTANTINESCU-SONATINA p.II si III
COLEGIUL DE ARTA " C. PORUMBESCU" SUCEAVA
PROF. LUNGU CRISTIAN
4. HULUPTUC COSMIN T.CIORTEA- JOC TIGANESC
COLEGIUL DE ARTA " C. PORUMBESCU" SUCEAVA
PROF. CIUBOTARU IONUT TIBERIU
- 5. PINTICAN ARA-SANZIANA CIPRIAN POP- 3 HAYKU
LICEUL DE ARTA BAIA MARE
PROF. POP LUMINITA
- 6. SULDAC DAMARIS S. DRAGOI- MINIATURA NR. 8
LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" BISTRITA
PROF. ONIGA ELENA
ORA 13-13,40
CLASA A V-A
- 1. FODOR PAUL EMANUEL S.TODUTA -PIESA NR. 2 DIN SUITA DE
SCOALA DE MUZICA SI ARTE PLASTICE CANTECE SI DANSURI
SIGHETU-MARMATIEI B. BARTOK -6 DANSURI ROMANESTI
PROF. GAVALLER AGNES
2. HRITULEAC DIANA-IOANA T.CIORTEA-JOC TIGANESC
COLEGIUL DE ARTA " C. PORUMBESCU"
SUCEAVA S.TODUTA -PIESA NR. 2 DIN SUITA DE
PROF. ANDRIESCU ELENA CANTECE SI DANSURI
- 3. JAKAB ENDRE S.TODUTA -PIESA NR. 2 DIN SUITA DE
LICEUL DE MUZICA "S. TODUTA" CANTECE SI DANSURI
CLUJ-NAPOCA C. PETRA-BASACOPOL- MASCA DIN
PROF.KOSTYAK MARTA NEREJU
- 4. STARMULLER DAVID S.TODUTA -PIESA NR. 2 DIN SUITA DE
LICEUL DE MUZICA "S. TODUTA" CANTECE SI DANSURI
CLUJ-NAPOCA B. BARTOK -DANSUL URSULUI
PROF.KOSTYAK MARTA
5. TURCAS IULIA S.TODUTA -PIESA NR. 2 DIN SUITA DE
LICEUL DE MUZICA SI ARTE PLASTICE CANTECE SI DANSURI
ALBA IULIA T.CIORTEA-PERINA,BALADA, JOC DIN
PROF. PACURAR ALEXANDRA SUITA PE TEME POPULARE
TARNAVENE
6. ZENOVEIOV ANDREI S.TODUTA - PIESA NR. 2 DIN SUITA DE
SCOALA GEN. NR. 1 SUCEAVA CANTECE SI DANSURI
PROF. CIOBOTARU IONUT TIBERIU A. WINKLER - IN ARDEAL
ORA 13,40-14
CLASA A VII-A
1. SIMIONCA IOANA-PAULA S.TODUTA -PIESA NR. 4 DIN SUITA DE
LICEUL DE ARTA BAIA MARE CANTECE SI DANSURI
PROF. CODREAN SIMINA P. CONSTANTINESCU-JOC DOBROGEAN
2. URIAN MARIA S.TODUTA -PIESA NR. 4 DIN SUITA DE
LICEUL DE MUZICA "S. TODUTA" CANTECE SI DANSURI
CLUJ-NAPOCA L. GLODEANU -VARIATIUNI
PROF.POP MARA
-CANTO- prezentator prof. Razoare Ana-Maria
SINAGOGA
ORA 16,00-16,30
CLASA A IX-A
1. BAIESIU ANDRADA MARIA P. CONSTANTINESCU-CANTEC DE LEAGAN
LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" T. BREDICEANU- FA-MA DOAMNE, CE MI-I
BISTRITA FACE
PROF. COSTEANU ROXANA
COREP. PROF. LEPADATU CRISTIAN
2. CRETA GIORGIANA-MARIA A. STOIA- CINE N-ARE DOR PE VALE
LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" T. BREDICEANU- TACI, MIREASA NU MAI
BISTRITA PANGE
PROF. COSTEANU ROXANA
COREP. PROF. LEPADATU CRISTIAN
3. HATEGAN ANDREEA T. BREDICEANU- PASARICA MUTA-TI CUIBUL
LICEUL DE MUZICA SI ARTE PLASTICE G. MUSICESCU- O, DACA N-AI NIMIC A-MI
ALBA IULIA SPUNE
PROF. LEAHU ROXANA
COREP. PROF. SEMIONOV LILIA
4. JOLDOS TITUS OTNIEL T. BREDICEANU-TREC ZILE CU NOPTILE
LICEUL DE MUZICA SI ARTE PLASTICE E. TERENY-COASTA SOARELUI
ALBA IULIA
PROF. LEAHU ROXANA
COREP. PROF. SEMIONOV LILIA
5. NICA BIANCA LUIZA T. BREDICEANU- CINE N-ARE DOR PE VALE
LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" N. BRETAN-CRAIASA DIN POVESTI
BISTRITA
PROF. COSTEANU ROXANA
COREP. PROF. LEPADATU CRISTIAN
6. UNGUREANU ANCA-MARIA T. BREDICEANU-VAI BADITA DRAGI
LICEUL DE MUZICA "S. TODUTA" NE-AVEM
CLUJ-NAPOCA T. BREDICEANU-S-A DUS CUCUL DE
PROF. TARA ANDREI P-AICI
COREP. PROF. FAGARASAN ALEXANDRA
ORA 16,30-17,00
CLASA A X-A
- 1. ANUSCA MARIA ALEXANDRA GH. DIMA-CURCILE
LICEUL DE MUZICA "S. TODUTA"
CLUJ-NAPOCA T. BREDICEANU- FLORICICA DE PE APA
PROF. PACURAR DANIELA
COREP. PROF. FAGARASAN ALEXANDRA
- 2. BARANI SAMUEL CORNEL N. BRETAN- SEPTEMBRIE CU ROZE
LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" BISTRITA T. BREDICEANU- CAT E MUNTELE
PROF. CONT IOAN CRISTIAN DE-NALT
COREP. PROF. LEPADATU CRISTIAN
- 3. BALA DENISA-CLAUDIA T. BREDICEANU-DOINA STANCUTEI
LICEUL DE MUZICA SI ARTE PLASTICE F. DONCEANU-PASII
ALBA-IULIA
PROF. CHICIUDEAN IOAN
COREP. PROF. DRAGOMIR ANDREI
- 4. BURDUHOS NICOLETA ANISOARA T.BREDICEANU-BADISOR
LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" DEPARTISOR
BISTRITA N. BRETAN-PE ACEASI ULICEAOARA
PROF. COSTEANU ROXANA
COREP. PROF. LEPADATU CRISTIAN
- 5. CIUNGAN RUBEN P. CONSTANTINESCU- DOINA
LICEUL DE MUZICA SI ARTE PLASTICE
ALBA IULIA M.NEGREA-POVESTEA ROZEI
PROF. CHICIUDEAN IOAN
COREP. PROF. DRAGOMIR ANDREI
- 6. MARIAN LAURA IONELA T. BREDICEANU- PE SUB FLORI MA
COLEGIUL NATIONAL DE ARTE LEGANAI
"DINU LUPATTI" BUCURESTI A. STOIA- MAMA MEA
PROF. IONESCU GEORGETA
COREP. PROF. NEMETI MEDA
- 7. PETCU DIANA ASTRID G. DENDRINO-ARIA MARTHEI DIN OPERA
COLEGIUL NATIONAL DE ARTE "LASATI-MA SA CANT"
"DINU LUPATTI" BUCURESTI G. CAVADIA-LIEDUL "UMBRA"
PROF. IONESCU GEORGETA
COREP. PROF. NEMETI MEDA
- 8. SUT IONUT T. BREDICEANU- CINE M-AUDE CANTAND
LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" BISTRITA
PROF. TIGANILA IOAN MARIN A. ELIADE-REVEDERE
COREP. PROF. LEPADATU CRISTIAN
ORA 17,45-18,45
CLASA A XI-A
- 1. CHEREJI CLAUDIU GHEORGHE A. STOIA- PE SUB DEAL PE SUB
LICEUL DE ARTA BAIA MARE PADURE
PROF. BOB MIHAELA F. BARBU - ARIA LUI PINTEA DIN
COREP. PROF. GRIGORIAN SMARANDA OPERETA "PINTEA"
- 2. CLAMBA CEZARA BIANCA D. CAPOIANU- VIN TIGANCILE
LICEUL DE MUZICA SI ARTE PLASTICE T. BREDICEANU- FA-MA DOAMNE
ALBA IULIA CE MI-I FACE…
PROF. LEAHU ROXANA
COREP. PROF. SEMIONOV LILIA
3. CRISTEA MIRELA T.BREDICEANU- VAI BADITA DRAGI
LICEUL DE MUZICA SI ARTE PLASTICE NE-AVEM
ALBA IULIA P. CONSTANTINESCU- CANTEC DE
PROF. OLTEAN MARIA-ALINA ADORMIT MITURA
COREP. PROF. SEMIONOV LILIA
4. DAIAN ALTA T. BREDICEANU - PE SUB FLORI MA LEGANAI
LICEUL DE MUZICA "S. TODUTA"
CLUJ-NAPOCA C. PORUMBESCU - "TE-AI DUS IUBITE" DIN
PROF. NEGULESCU CARMEN ADRIANA OPERETA "CRAI NOU"
COREP. PROF. NEMETI MEDA
5. DRAGU MARIA-IOANA T. BREDICEANU-FLORICICA DE PE APA
LICEUL DE MUZICA "S. TODUTA" T. BREDICEANU-DOINA STANCUTEI DIN
CLUJ-NAPOCA "LA SEZATOARE"
PROF. NEGULESCU CARMEN ADRIANA
COREP. PROF. NEMETI MEDA
6. GHEORGHE DIANA G. DENDRINO- ARIA BERTHEI DIN OPERA
COLEGIUL NATIONAL DE ARTE "LASATI-MA SA CANT"
"DINU LUPATTI" BUCURESTI N.STRAJAN- TOT ALTE VREMI…
PROF. IONESCU GEORGETA
COREP. PROF. NEMETI MEDA
7. MARCULESCU SOFIA T. BREDICEANU-VAI BADITA DRAGI NE-AVEM
LICEUL DE MUZICA "S. TODUTA"
CLUJ-NAPOCA C. PETRA-BASACOPOL- SCOICI
PROF. PATRAS BIANCA CRISTINA
COREP. PROF. NEMETI MEDA
8. PUICAN LORENA V. TIMARU-BALADA
LICEUL DE MUZICA "S. TODUTA"
CLUJ-NAPOCA T. BREDICEANU-S-A DUS CUCUL DE PE-AICI
PROF. PACURAR DANIELA
COREP. PROF. PLESCA ADELA
ORA 19-20
CLASA A XII-A
- 1. CIMPEAN ANCA ADRIAN POP- VA ET VIENT!
LICEUL DE MUZICA SI ARTE PLASTICE S. DRAGOI- CATA BOALA E PRIN
ALBA IULIA TARA
PROF. LEAHU ROXANA
COREP. PROF. SEMIONOV LILIA
2. MARCU MARIA MANUELA M. JORA-PRIMAVARA, PRIMAVARA
LICEUL DE MUZICA "S. TODUTA" G.GRIGORIU - ARIA "CAND FETELE IUBESC"
CLUJ-NAPOCA DIN " ETERNELE IUBIRI "
PROF. NEGULESCU CARMEN ADRIANA
COREP. PROF. NEMETI MEDA
- 3. SALAJAN EMANUELA P. CONSTANTINESCU-ARIA LUI SPIRIDON
COLEGIUL NATIONAL DE ARTE DIN OPERA "O NOAPTE FURTUNOASA"
"DINU LUPATTI" BUCURESTI T. BREDICEANU- MIORITA I
PROF. IONESCU GEORGETA
COREP. PROF. NEMETI MEDA
- 4. TOMA LOREDANA MARIA N. BRETAN- STELELE-N CER
LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" T. BREDICEANU- CINE M-AUDE CANTAND
BISTRITA
PROF. CONT IOAN CRISTIAN
COREP. PROF. LEPADATU CRISTIAN
-CORZI- prezentator prof. Dimitriu Tiberia
LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" BISTRITA
ORA 10,30-11,00
CLASA I
- 1. COPTIL SERGIU-VIOARA M. BADULESCU-PRIMII GHIOCEI
LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA"
BISTRITA
PROF. POP ADRIANA
COREP. PROF. TRUT BIANCA
- 2. COSTAN IRIS - VIOARA D. BUGHICI- SOLDATII DE LEMN
COLEGIUL DE ARTA " C. PORUMBESCU"
SUCEAVA
PROF. JULEI CLAUDINA
COREP. PROF. CIUBOTARU IONUT TIBERIU
- 3. MAXIM MAYA-VIOARA L. FELDMAN-UITE SI TARAFUL
LICEUL DE ARTA BAIA MARE
PROF. GEBE LUDOVIC
COREP. PROF. BACIU DIANA
- 4. MOLDOVAN FLORINA MARCELA-VIOARA M. BADULESCU-PRIMII
LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" GHIOCEI
BISTRITA
PROF. POP ADRIANA
COREP. PROF. TRUT BIANCA
- 5. ONIGA CRISTI-ANA-RUT - VIOARA F. DIMITRIU- PATRU MELODII
LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" POPULARE (1 SI 2)
BISTRITA
PROF. POP ADRIANA
COREP. PROF. TRUT BIANCA
- 6. PIRVU-BRAICA DIANA-VIOARA D. BUGHICI- SOLDATII DE LEMN
SCOALA DE MUZICA "A. BENA"
CLUJ-NAPOCA
PROF. POP COSMINA
COREP. PROF. POPOVICI EMILIA
- 7. RUS DENISA-IULIA-VIOARA F. DIMITRIU- PATRU MELODII
LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" POPULARE (1 SI 4)
BISTRITA
PROF. DIMITRIU TIBERIA
COREP. PROF. TRUT BIANCA
- 8. SKOLKA SERGIU-PAUL-VIOARA M. BADULESCU-PRIMII GHIOCEI
LICEUL DE ARTA BAIA MARE
PROF. BALOGH MARGARETA
COREP. PROF. HORVATH NICOLETA
- 9. SORA ELENA-MARIA-VIOARA D. BUGHICI- SOLDATII DE LEMN
SCOALA DE MUZICA "A. BENA"
CLUJ-NAPOCA
PROF. LUNGU MONICA
COREP. PROF. KOLCSAR PETER
- 10. STUPAR TEODORA - VIOARA M. BADULESCU-PRIMII GHIOCEI
LICEUL DE ARTA BAIA MARE
PROF. GEBE LUDOVIC
COREP. PROF. BACIU DIANA
ORA 11,00-11,20
CLASA A II-A
1. BUHA ELENA - VIOARA ENESCU-KAIL-RAPSODIA ROMANA
COLEGIUL DE ARTA "C. PORUMBESCU"
SUCEAVA
PROF. SMOCHINA CONSTANTIN
COREP. PROF. CIUBOTARU IONUT-TIBERIU
2. BUSECAN MARIA-CRISTINA - VIOARA L. FELDMAN-UITE SI TARAFUL
LICEUL DE ARTA BAIA MARE
PROF. BABAN CODRUTA
COREP. PROF. BOLOGA MARLENA
3. COZMA ALINA - VIOARA A. WINKLER- CA LA OAS
LICEUL DE MUZICA SI ARTE PLASTICE
ALBA IULIA
PROF. LANCRAJAN TATIANA
COREP. PROF. DRAGOMIR ANDREI
- 4. DRAGAN ANDREI-CALIN-VIOARA M. BADULESCU- PRIMII GHIOCEI
LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA"
BISTRITA
PROF. DIMITRIU DANIEL
COREP. PROF. TRUT BIANCA
5. FRIM ELEAZAR - VIOARA S.ALBU-CONCERTINO p I
LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" BISTRITA
PROF. DIMITRIU TIBERIA
COREP. PROF. TRUT BIANCA
6. GADALEAN DANIELA-VIOARA M. BADULESCU- PRIMII GHIOCEI
SCOALA DE MUZICA "A. BENA"
CLUJ-NAPOCA
PROF. APROTOSOAEI CLAUDIA
COREP. PROF. MURESAN ELIGIA
7. PRODAN RADU-MATEI - VIOARA D. BUGHICI- SOLDATII DE LEMN
SCOALA DE MUZICA "A. BENA"
CLUJ-NAPOCA
PROF. LUNGU MONICA
COREP. PROF. KOLCSAR PETER
8. SUCIU IONUT SORIN - VIOARA F. DIMITRIU- PATRU MELODII
LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" POPULARE
BISTRITA
PROF. DIMITRIU TIBERIA
COREP. PROF. TRUT BIANCA
9. SOMOTIUC DINA-GABRIELA-VIOARA F. DIMITRIU- PATRU MELODII
LICEUL DE ARTA BAIA MARE POPULARE
PROF. BABAN CODRUTA
COREP. PROF. BOLOGA MARLENA
10. SPAC ANDRADA - VIOARA A. WINKLER- CA LA OAS
COLEGIUL DE ARTA "C. PORUMBESCU" SUCEAVA
PROF. CONSTANDACHE CIPRIAN
COREP. PROF. CIUBOTARU IONUT-TIBERIU
ORA 11,30-11,45
CLASA A III-A
1. BUNGARDEAN DAN-IONUT - VIOARA D. BUGHICI-DANS DIN SUITA
LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" BISTRITA IN STIL ROMANESC op. 1
PROF. POP ADRIANA
COREP. PROF. TRUT BIANCA
2. CAMPEAN VLAD -VIOLONCEL V. JIANU-JOC
SCOALA DE MUZICA "A. BENA"
CLUJ-NAPOCA
PROF. HOCA IULIU-MARIUS
COREP. PROF. POPOVICI EMILIA
3. GORGAN IRINA - VIOARA D. BUCIU- JOCUL FETELOR
SCOALA DE MUZICA "A. BENA"
CLUJ-NAPOCA
PROF. TODEA-TISA DAN-SORIN
COREP. PROF. POPOVICI EMILIA
4. MUZUR DENISA-IZABELA - VIOARA A. WINKLER- CA LA OAS
LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA"
BISTRITA
PROF. PATRASCIUC OVIDIU
COREP. PROF. TRUT BIANCA
5. POP JULIETA - VIOARA D. BUCIU- JOC
LICEUL DE ARTA BAIA MARE
PROF. BALOGH MARGARETA
COREP. PROF. HORVATH NICOLETA
ORA 12,00-12,15
CLASA A IV-A
1. KAISER FLORINA-ALEXANDRA-VIOARA
LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" V. TIMIS- DOUA PIESE
BISTRITA
PROF. BICA LIANA
COREP. PROF. TRUT BIANCA
2. LAPUSAN MONICA-MARIA-VIOARA
LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" V. TIMIS- DOUA PIESE
BISTRITA
PROF. DIMITRIU DANIEL
COREP. PROF. TRUT BIANCA
3. SILAGHI SABINA-VIOARA D. BUGHICI-DANS DIN SUITA
LICEUL DE MUZICA "S. TODUTA" IN STIL ROMANESC op. 1
CLUJ-NAPOCA
PROF. LEROY MIHAELA
COREP. PROF. TRUT BIANCA
6.SANDULACHE ALEXANDRU- VIOARA C. DIMITRESCU-DANS
LICEUL DE MUZICA SI ARTE PLASTICE TARANESC
ALBA IULIA
PROF. LUNGU MARIANA
COREP. PROF. DRAGOMIR ANDREI
ORA 12,15-12,45
CLASA A V-A
1. CIOT TIBERIU -VIOARA D. BUGHICI-DANS DIN SUITA
COLEGIUL DE ARTA "C. PORUMBESCU" IN STIL ROMANESC op. 1
SUCEAVA C. PORUMBESCU-REVERIE
PROF. CONSTANDACHE CIPRIAN
COREP. PROF. CIUBOTARU IONUT-TIBERIU
2. DRAGU ALEXA IOANA-CHITARA L. SUCIU- POP MANTRA
LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA"
BISTRITA
PROF. SFECHIS GAVRIL
3. GAGEA MAXIMILIAN FLAVIU-VIOARA D. BUGHICI-DANS DIN SUITA
LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" IN STIL ROMANESC op. 1
BISTRITA G. ENESCU-BALADA op. 4
PROF. DIMITRIU DANIEL
COREP. PROF. TRUT BIANCA
4. SIMONCA-OPRITA STEFAN-VIOARA D. BUGHICI-DANS DIN SUITA
LICEUL DE ARTA "SABIN DRAGOI" ARAD IN STIL ROMANESC op. 1
PROF. SIMONCA-OPRITA ARTEMIU G. ENESCU-BALADA op. 4
COREP. PROF. TRUT BIANCA
5. ZAGREAN IULIA REBECA-VIOARA D. BUGHICI-DANS DIN SUITA
LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" IN STIL ROMANESC op. 1
BISTRITA W. M.KLEPPER- SONATINA NR.1 p.I
PROF. POP ADRIANA
COREP. PROF. TRUT BIANCA
ORA 13,00-13,20
CLASA A VI-A
1. BABOS NOEMI- VIOLONCEL P. ROGOJINA- CANTEC SI JOC
LICEUL DE ARTA TG. MURES L. COMES- ARIE
PROF. LAZAR ALEXANDRU
COREP. PROF. SOMESAN ANTONIA
2. ZIRBO CORNELIUS-VIOLONCEL T. HERDLICSKA-DUO PENTRU
LICEUL DE MUZICA "S. TODUTA" PENTRU VIOLONCEL SI PIAN p.a.a.
CLUJ-NAPOCA
PROF. HOCA IULIU MARIUS P. ROGOJINA- CANTEC SI JOC
COREP. PROF. HERDLICSKA TIBERIU
ORA 13,20-13,50
CLASA A VII-A
1. BIRTE ANDREI FLORIN-VIOARA G.ENESCU-BALADA op.4
LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" H. JEREA- CANTEC DE JOC DIN
BISTRITA SUITA DE DANSURI ROMANESTI
PROF. BICA LIANA
COREP. PROF. TRUT BIANCA
2. BORS-GOLESCU TEOFIL-VIOLONCEL V. JIANU-JOC
LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" P. CONSTANTINESCU-CANTEC
BISTRITA VECHIU
PROF. CURTUIUS IOAN
COREP. PROF. TRUT BIANCA
3. COZAC BOGDAN FLORIN- VIOARA G.ENESCU-BALADA op.4
LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" P. CONSTANTINESCU-SONATINA pI
BISTRITA
PROF. DIMITRIU TIBERIA
COREP. PROF. TRUT BIANCA
4. MIC ELIZA-ANCA-VIOARA G.ENESCU-BALADA op.4
LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" H. JEREA- CANTEC DE JOC DIN BISTRITA SUITA DE DANSURI ROMANESTI
PROF. DIMITRIU DANIEL
COREP. PROF. TRUT BIANCA
ORA 13,50-14,00
CLASA A VIII-A
1. NICU GABRIEL - CHITARA
SCOALA DE MUZICA "A. BENA" L. SUCIU - ABSINTHE
CLUJ-NAPOCA
PROF. SUCIU LUCIAN
-SUFLATORI-PERCUTIE- prezentator
eleva Matis Carmen Raluca clasa a-X-a
LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA"
BISTRITA
ORA 16,00-16,20
CLASA A IV-A
- 1. DEAC LAURA ALEXANDRA-FLAUT E. CUTEANU- CANTEC PENTRU
SCOALA DE MUZICA "A.BENA" TINERET
CLUJ-NAPOCA
PROF. SALANTA SILVIA
COREP. PROF. TRUT BIANCA
- 2. FLOREA STEFANIA-FLAUT A. BENA- BADEA MEU
SCOALA DE MUZICA "A.BENA"
CLUJ-NAPOCA
PROF. SALANTA SILVIA
COREP. PROF. TRUT BIANCA
- 3. FOSZTO KAMILLA - OBOI E. CUTEANU- PIESE PENTRU
SCOALA DE MUZICA "A.BENA" TINERETNR. 1
CLUJ-NAPOCA
PROF. PALKO KONDRAT CSILLA
COREP. PROF. POPOVICI EMILIA
- 4. LINCZING DORA - PERCUTIE D. VOICULESCU-TREI ETAJE
SCOALA DE MUZICA "A.BENA"
CLUJ-NAPOCA
PROF. FILIP ANTONELLA- MARGO
COREP. PROF. POPOVICI EMILIA
- 5. NAGY AGOTA-REKO-FLAUT C. PETRA-BASACOPOL-CUCU
LICEUL DE MUZICA "S. TODUTA"
CLUJ-NAPOCA
PROF. CRISAN ROMANA
COREP. PROF. ROMONTEANU FELICIA
- 6. SZABO BOGLARKA-OBOI N. BRANDUS-DOUA CANTECE POPULARE
SCOALA DE MUZICA "A.BENA"
CLUJ-NAPOCA
PROF. PALKO-KONDRAT CSILLA
COREP. PROF. POPOVICI EMILIA
ORA 16,30-17,00
CLASA A V-A
- 1. ASTALIS LOREDANA MARIA-FLAUT
LICEUL DE MUZICA "S. TODUTA" M. CIOBANU-DUPA PLOAIE
CLUJ-NAPOCA
PROF. CRISAN ROMANA
COREP. PROF. ROMONTEANU FELICIA
- 2. JELER BOGDAN - FLAUT I. CUDALBU- GLUMA
SCOALA DE MUZICA "A.BENA"
CLUJ-NAPOCA
PROF. CODREA FLAVIA MARIA
COREP. PROF.HERDLICSKA TIBERIU
- 3. MURESAN DAMARIS-FLAUT I. CUDALBU-GLUMA
LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA"
BISTRITA
PROF. BATINAS LEILA
COREP. PROF. TRUT BIANCA
- 4. OPREAN MIRUNA CRISTIANA-FLAUT
SCOALA DE MUZICA "A.BENA" T. HERDLICSKA-ACUARELE PENTRU
CLUJ-NAPOCA FLAUT SI PIAN p.a.a.
PROF. CODREA FLAVIA MARIA
COREP. PROF.HERDLICSKA TIBERIU
- 5. ORIOLD ADAM-OBOI ANONIM "KODEX KAION"- DANS
SCOALA DE MUZICA "A.BENA" HAIDUCESC
CLUJ-NAPOCA
PROF. PALKO-KONDRAT CSILLA
COREP. PROF.POPOVICI EMILIA
- 6. RAUCA DIANA-PATRICIA-FLAUT C. DIMITRESCU-CANTEC DE LEAGAN
LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA"
BISTRITA
PROF. BATINAS LEILA
COREP. PROF. TRUT BIANCA
ORA 17,15 - 18,30
CLASA A VI-A
- 1. BACHIS CRINA-FLAUT C. DIMITRESCU-CANTEC DE LEAGAN LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" V. JIANU-PASTEL
BISTRITA
PROF. BATINAS LEILA
COREP. PROF. TRUT BIANCA
- 2. BOJAN GABRIEL-IOAN- FLAUT V. JIANU-PASTEL DE TOAMNA
SCOALA DE MUZICA "A. BENA" C. DIMITRESCU-CANTEC DE LEAGAN
CLUJ-NAPOCA
PROF. SALANTA SILVIA
COREP. PROF. TRUT BIANCA
- 3. BOZBICIU CLAUDIU-EMIL- CLARINET
LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" P. JELESCU- SUITA DOBROGEANA p.II
BISTRITA V. JIANU-PASTEL
PROF. COZMA GHEORGHE
COREP. PROF. TRUT BIANCA
- 4. KISFALUDY ALEXANDRA NAOMI- FLAUT
LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" C. DIMITRESCU-CANTEC DE LEAGAN
BISTRITA V. JIANU-PASTEL
PROF. ILOVAN RALUCA
COREP. PROF. TRUT BIANCA
- 5. KUNDI REBEKA-SAROLTA-OBOI
SCOALA DE MUZICA "A. BENA" E. CUTEANU-PIESE PENTRU
CLUJ-NAPOCA TINERET NR. 1
PROF. PALKO-KONDRAT CSILLA A. WINKLER- CA LA OAS
COREP. PROF. POPOVICI EMILIA
- 6. MANCHEVICI MIRIAM-FLAUT C. DIMITRESCU-CANTEC DE LEAGAN
LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" P. CONSTANTINESCU-CANTEC
BISTRITA VECHIU
PROF. BATINAS LEILA
COREP. PROF. TRUT BIANCA
- 7. RADU TUDOR CIPRIAN-PERCUTIE
SCOALA DE MUZICA "A.BENA" P. CONSTANTINESCU-CANTEC VECHI
CLUJ-NAPOCA
PROF. FILIP ANTONELLA-MARGO
COREP. PROF.POPOVICI EMILIA
ORA 18,15-18,30
CLASA A VII-A
- 1. TOAS RAZVAN-CLARINET V. JIANU-PASTEL
LICEUL DE MUZICA "TUDOR JARDA" N.CIOCOIU-SERENADA
BISTRITA
PROF. COZMA GHEORGHE
COREP. PROF. TRUT BIANCA
0 comentarii | 1372 vizualizări | 11 mai 2012 |