Adevarul umbla cu capul spart.          -          Adevarul invinge orice.          -          Cine spune adevarul nu poate sa multumeasca pe toata lumea.
Invatamant-Educatie Luni 26 Iulie 2021 - 14587
Astazi au fost premiati profesorii-directori merituosi din municipiu, si voluntarii de la CCT.(60 de poze)

In cadrul unei ceremonii desfasurate in sala mare de consiliu a Primariei Municipiului Bistrita, au fost premiati pentru activitatea depusa in sluja orasului, directorii si directorii adjuncti ai principalelor unitati de invatamant din oras, dar si cadre didactice care s-au evidentiat in activitatile educative si de voluntariat desfasurate in parteneriat cu Primaria Bistrita. In aceiasi festivitate a avut loc si premierea profesorilor voluntari ce activeaza la Cetin, centru unde se predau elevilor din oras cursuri gratuite de romana, matematica, geografie, engleza, germana, rusa, consiliere psihologica dar se desfasoara si activitati cultural-artistice sau sportive. Directorii bistriteni si profesorii voluntari de la Cetin au primit cate o diploma de apreciere din partea Primariei Bistrita, un buchet de flori iar in plus profesorii voluntari au primit si o geanta de serviciu ca si recunostinta pentru intreaga activitate desfasurata la Cetin.

 

Marius Chiuzan.

 

 Tabel 1 cuprinzand directori si profesori colaborator.

Nr. crt.

Nume si prenume

 

Functia

Unitatea de invatamant

  1.  

Sigovan Mia

Director

Scoala Gimnaziala nr. 1

  1.  

Sucilea Catalina

Director educativ

Scoala gimnaziala nr. 2

  1.  

Luca Viorel

Director

Scoala gimnaziala 2

  1.  

Luca Alina

Director

Scoala Gimnaziala "Avram Iancu"

  1.  

Danea Daniela

Director

Scoala Gimnaziala nr. 4

  1.  

Muresan Marius

Director

Scoala Gimnaziala "Lucian Blaga"

  1.  

Dan Aurelia

Director adj.

Scoala Gimnaziala "Lucian Blaga"

  1.  

Petrutiu Rodica

Director

Scoala Gimnaziala "Stefan cel Mare"

  1.  

Coman Viorica

Invatatoare

Scoala Gimnaziala "Stefan cel Mare"

  1.  

Chiorean Letitia

Invatatoare

Scoala Gimnaziala "Stefan cel Mare"

  1.  

Tabara Camelia

Director

Colegiul National "Andrei Muresanu"

  1.  

Cira Viorica

Profesor

Colegiul National "Andrei Muresanu"

  1.  

Rus Constantin

Director

Colegiul National "Liviu Rebreanu"

  1.  

Chis Andreea

Director educativ

Coelgiul National "Liviu Rebreanu"

  1.  

Putura Alina Ofelia

Director

Colegiul Tehnic "Infoel"

  1.  

Pop Alina

Director educativ

Colegiul Tehnic "Infoel"

  1.  

Rusu Cristina

Profesor

Colegiul Tehnic "Infoel"

  1.  

Pop Augustin

Director

Liceul cu Program Sportiv

  1.  

Bumbu Silvia

Director educativ

Liceul cu Program Sportiv

  1.  

Bica Liana

Director

Liceul de Muzica "Tudor Jarda"

  1.  

Retegan Macedon

Director

Liceul de Arte  "Corneliu Baba"

  1.  

Duda Vasile

Director adj.

Liceul de Arte  "Corneliu Baba"

  1.  

Bob Florin Marin

Director

Liceul Teoretic Sanitar

  1.  

Rebrean Cristina

Director educativ

Liceul Teoretic Sanitar

  1.  

Rusu Ioan

Director

Colegiul Tehnic "Grigore Moisil"

  1.  

Iacob Ana

Profesor

Colegiul Tehnic "Grigore Moisil"

  1.  

Tagorean Aurel

Director

Liceul Tehnologic Forestier

  1.  

Belea Simona

Director

Liceul Tehnologic Agricol

  1.  

Runcan Maria

Profesor

Liceul Tehnologic Agricol

  1.  

Rus Clarita

Director

Scoala Generala Viisoara

 

Tabel 2 cuprinzand profesorii voluntari ai Centrului Comunitar pentru Tineret.

NR. CRT.

NUMELE SI PRENUMELE

PROFESORULUI

SCOALA UNDE PREDA

DISCIPLINA

FUNCTIA

OCUPATA

  1.  

Moldovan Corina

Scoala Gimnaziala."Stefan cel Mare"

Limba romana VIII

Profesor

  1.  

Lazar Lavinia

Liceul Tehnologic Agricol

Matematica VIII

Profesor

 

  1.  

Dedean Niculina

Liceul cu Program Sportiv

Limba romana XII

Profesor

  1.  

Curtuius Lucia

 

Limba romana XII

Profesor pensionar (Grigore Moisil)

  1.  

Siman Luminita

Liceul cu Program Sportiv

Limba romana XII

Profesor

  1.  

Macarie Doina

Colegiul National "Andrei   Muresanu"

Limba romana XII

Profesor

  1.  

Pasca Iuliana

Liceul cu Program Sportiv

Matematica XII

Profesor

  1.  

Mihestean Mihaela

Colegiul Tehnic "Infoel"

Matematica XII

Profesor

 

  1.  

Neagos Vicuta

Colegul Tehnic "Grigore Moisil"

Matematica XII

Profesor

 

  1.  

Rusu Cristina

Colegiul Tehnic "Infoel"

Geografie XII

Profesor

 

  1.  

Natalie Bridges Fay

Fundatia "Inocentii"

Limba engleza

Profesor

 

  1.  

Lupu Carmen

Scoala Gimnaziala."Dumitrita"

Limba germana

Profesor

 

  1.  

Ina Hofnar Bruma

 

Limba rusa

 

 

  1.  

Laurentiu Teodor Hofnar

 

Filosofie

 

 

  1.  

Baba Octavian

Unitatea Militara"Prundu-Bargaului"

Consiliere psihologica

Consilier psihologic

  1.  

Brics Daniela

Colegiul Tehnic "Infoel"

Consiliere psihologica

Profesor

 

  1.  

Molnar Andrei

LPS

Volei

Antrenor

 

0 comentarii8533 vizualizări25 aprilie 2012




rss 2.0
rss 2.0